Przygotowywanie drewna na opał? A może po prostu porządkowanie ogrodu po przeczesywaniu koron drzew i przycinaniu gałęzi? Wiele prac ogrodowych można przeprowadzić, korzystając wyłącznie z siły własnych mięśni, tylko… po co? W naszym sklepie internetowym Krysiak jest wiele urządzeń ogrodniczych, dzięki którym prace ogrodowe będzie można wykonać szybciej, prościej i mniejszym nakładem sił. Do takich sprzętów należy między innymi łuparka do drewna, która jeszcze do niedawna częściej kojarzona była z użytkowaniem w tartakach czy zakładach stolarskich. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Co to jest łuparka do drewna?

Chociaż niewątpliwie w ostatnich latach łuparki cieszą się coraz większą popularnością w przydomowych ogrodach, wiele osób w dalszym ciągu nie wie, jak praktycznym i użytecznym urządzeniem mogą one być. Dlatego w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest łupiarka do drewna?

Zasadniczo nie ma tu nic skomplikowanego. Łuparka to, zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, urządzenie mechaniczne przeznaczone do dzielenie większych elementów drewnianych i kloców drzewnych na niewielkie kawałki. Łuparka umożliwia szybkie, wygodne i precyzyjne rozłupywanie i rozszczepywanie drewna na równe kawałki.

Obecnie na rynku dostępne są różne modele tych urządzeń. Profesjonalne łuparki do drewna można podzielić na kinetyczne (wykorzystujące do rozszczepiania drewna moc energii kinetycznej), świdrowe (bazuje na ruchu obrotowym) i hydrauliczne (bardziej zaawansowane niż dwa poprzednie – to model przeznaczony do zastosowania profesjonalnego). W warunkach domowych zazwyczaj wystarczająca jest prosta rozłupwarka do drewna.

Rozłupywarka do drewna: elektryczna czy spalinowa?

Innym kryterium, na podstawie którego można dokonać podziału urządzeń prezentowanych w tej kategorii, jest rodzaj napędu. Pod tym względem możemy wyróżnić elektryczne łuparki do drewna i modele spalinowe. Jakie zalety mają oba typy urządzeń?

  • Elektryczna łuparka do drzewa – jest to model zasilany prądem, a co za tym idzie, wymagający stałego dostępu do sieci elektrycznej. Takie łuparki są cenione przede wszystkim za prostą obsługę oraz cichą i ekologiczną pracę. W zależności od konkretnego modelu mogą osiągać moc 1,5-3,5 kW. Idealnie nadają się do rozszczepiania drewna na opał. Należy jednak pamiętać o tym, że łuparka do drewna elektryczna może być stosowana tylko w miejscach z dostępem do prądu i jest ograniczona długością przewodu;
  • Łuparka do drewna spalinowa – jest to urządzenie wyposażone w silnik spalinowy, który uzupełnia się paliwem płynnym: benzyną. Modele z tej kategorii cenione są przede wszystkim za wydajność i dużą moc, a także całkowitą mobilność – w przeciwieństwie do „elektryków” nie wymagają stałego dostępu do prądu, więc mogą być stosowane także w miejscach odciętych od sieci elektrycznej. Ich największą wadą jest wysoka cena oraz specyfika pracy: emitują one spaliny do otoczenia.

Zarówno elektryczne łuparki do drewna, jak i spalinowe mogą być dobrym wyborem. Wiele zależy od Twoich potrzeb i tego, jak skomplikowane prace zamierzasz wykonywać.

Profesjonalne łuparki do drewna w sklepie internetowym Krysiak

Niezależnie od tego, czy urządzeniem, którego potrzebujesz, jest elektryczna łuparka do drewna, czy też chcesz kupić profesjonalny model spalinowy, jesteś w odpowiednim miejscu! W naszym sklepie internetowym Krysiak znajdziesz zarówno modele podstawowe, przeznaczone do prostych prac ogrodowych, jak również wydajne sprzęty, które znajdują zastosowanie także w pracach leśnych i przeprowadzanych w tartakach i zakładach stolarskich.

Dbamy o to, by nasi klienci mieli dostęp wyłącznie do najlepszych urządzeń. Dlatego w tej kategorii zgromadziliśmy łuparki od uznanych w branży producentów, takich jak Texas. Proponujemy również modele marek należących do naszej firmy: Faworyt, Handy czy Lider. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i zakupów!

Nie wiesz, jaka łuparka do drewna będzie najlepsza? Pomożemy!

Zastanawiasz się, jaka łuparka do drewna będzie dla Ciebie najlepsza? Masz wątpliwości, czy lepiej postawić na model elektryczny lub spalinowy? A może chcesz dopytać o konkretny produkt? W takim razie skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy, co wybrać, byś był całkowicie zadowolony z dokonanego zakupu.

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości. Zapewniamy profesjonalne doradztwo na każdym etapie dokonywania zakupu!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved