13 produktów

Pilarki elektryczne i piły spalinowe Handy

Przeczesywanie gałęzi drzew owocowych i krzewów ozdobnych, formowanie żywopłotu czy przygotowywanie drewna kominkowego – to tylko część prac ogrodowo-domowych, przy których przyda się wytrzymała, zapewniająca płynne i precyzyjne cięcie piła łańcuchowa. W ofercie sklepu internetowego Krysiak możesz znaleźć między innymi urządzenia marki Handy – pilarka tej marki stanowi doskonałe połączenie funkcjonalności z atrakcyjną ceną. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją i zakupów!

Piła łańcuchowa Handy – elektryczna czy spalinowa?

Piła łańcuchowa składa się z dwóch podstawowych elementów – łańcucha tnącego, poruszającego się wzdłuż prowadnicy, oraz jednostki napędowej, którą może być silnik elektryczny lub spalinowy. Łańcuchowa piła Handy jest dostępna w obu wariantach.

Piła elektryczna Handy – kiedy warto ją wybrać?

Pilarka elektryczna Handy jest wyposażona w silnik, który wymaga stałego podłączenia do sieci elektrycznej. To oczywiście generuje pewne ograniczenia – urządzenie może być użytkowane tylko tam, gdzie jest dostęp do prądu, a zasięg wyznacza długość przedłużacza ogrodowego, z którego korzysta operator sprzętu. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że piła elektryczna Handy z reguły dysponuje mniejszą mocą, niż model spalinowy.

Kiedy w takim razie taka pilarka Handy będzie dobrym wyborem? Wtedy, gdy potrzebujesz sprzętu do prostych prac pielęgnacyjnych i porządkowych w ogrodzie: formowania żywopłotu czy przycinania spróchniałych, suchych gałęzi krzewów i drzew. Piła łańcuchowa elektryczna Handy to idealne rozwiązanie do użytku amatorskiego – tym bardziej, że taki sprzęt jest łatwy w obsłudze i lżejszy od urządzeń spalinowych. Zaletą pilarek na prąd jest też ekologiczna i cichsza praca.

Piła spalinowa Handy – jakie ma zalety i dla kogo będzie odpowiednia?

Piły spalinowe to urządzenia, w których jednostką napędową jest silnik spalinowy zasilany mieszanką oleju i benzyny. Największą zaletą urządzeń tego typu – w porównaniu do modeli elektrycznych – jest całkowita mobilność. Piła spalinowa Handy nie posiada przewodu, który w jakimkolwiek stopniu mógłby ograniczać zasięg wykonywanej pracy. Dzięki temu z urządzenia można z powodzeniem korzystać nie tylko na dużych ogrodach, ale również w miejscach pozbawionych prądu, takich jak niemająca dostępu do sieci elektrycznej działka wypoczynkowa.

Pilarka spalinowa Handy jest też rekomendowanym modelem dla osób, które potrzebują sprzętu do bardziej wymagającej pracy: ścinania grubszych gałęzi czy cięcia kawałków drewna na opał. Jeśli szukasz takiego urządzenia, dobrym wyborem może też być spalinowa piła Handy Prime.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że piły spalinowe Handy są urządzeniami bardziej zaawansowanymi od elektrycznych – zarówno pod względem obsługi, jak i konserwacji. Są też cięższe i głośniejsze, a podczas pracy emitują do środowiska spaliny. Jak informuje sama marka Handy, piła spalinowa to propozycja skierowana do profesjonalistów i doświadczonych ogrodników.

Handy – pilarka na wysięgniku do prac ogrodowych

Kupując pilarkę łańcuchową, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i zastanowić się, do jakich prac przede wszystkim będzie ona wykorzystywana. Jeżeli zakup planujesz z myślą o przycinaniu gałęzi drzew na dużej wysokości, najlepszym wyborem może być piła łańcuchowa elektryczna Handy na wysięgniku. Taki model jest wyposażony w wysięgnik teleskopowy o regulowanej długości (w niektórych modelach może on mieć nawet około 2,5 metra) oraz pas nośny, zapewniający komfortową i sprawną pracę nawet wtedy, gdy trzeba przeczesać korony wysokich drzew. Regulowany kąt pracy pomaga natomiast podcinać gałęzie boczne, znajdujące się na czubku drzewa, a także formować żywopłoty.

Pilarka Handy – ile kosztuje?

Piła łańcuchowa Handy jest w naszym sklepie internetowym Krysiak dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Dokładna cena zależy jednak w dużej mierze od konkretnego modelu oraz rodzaju napędu, w jaki wyposażone jest urządzenie. Prosta elektryczna pilarka Handy jest dostępna już w cenie nieco powyżej 200 zł, a bardziej rozbudowana – około 300. Powyżej 300 zł należy natomiast zapłacić za podkrzesywarkę elektryczną na wysięgniku.

Nieco droższa jest piła spalinowa Handy. Kupno modelu wyposażonego w silnik spalinowy wiąże się z wydatkiem od około 370 do 450 zł.

Handy – piła spalinowa i elektryczna w sklepie Krysiak

Zarówno elektryczna, jak i spalinowa piła Handy to świetny sprzęt, który z pewnością może pomóc Ci w codziennych pracach porządkowych i pielęgnacyjnych ogrodowo-domowych. Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy lepszym wyborem dla Ciebie będzie model na prąd, czy spalinowy, skontaktuj się z nami. Chętnie podzielimy się z Tobą swoją wiedzą i pomożemy dokonać najlepszego wyboru!

Obsługa klienta
Nasza firma
Szybkie linki
Krysiak Sp. z o.o.

ul. Rolna 6, 62-081 Baranowo

NIP: 781-190-36-79;REGON: 360175663; KRS: 0000533051
© 2024 Krysiak. All rights reserved