Na górze róże…

Róże nie bez powodu uważane są za jedne z piękniejszych kwiatów. Są symbolem piękna, wieczności oraz miłości. Są także najczęściej wybieranymi kwiatami przez mężczyzn jako podarunki dla partnerek. Przed obdarowaniem ukochanej różami, warto znać ich symbolikę.

Czerwone róże symbolizują miłość oraz szacunek. Oznaczają uczucie potrafiące przetrwać największe burze.
Pomarańczowe róże symbolizują entuzjazm oraz pożądanie. Bukiet składający się z nich będzie oznaczał podziw i zainteresowanie.
Białe róże to symbol niewinności, skromności, prawdy, szacunku oraz czystości. Często postrzegane są jako kwiaty weselne.
Fioletowe róże reprezentują zachwyt i pożądanie. Mogą być idealną alternatywą dla czerwonych róż w Walentynki.
Żółte róże kiedyś były symbolem zazdrości. W dzisiejszych czasach oznaczają przyjaźń, radość i troskę.
Różowe róże symbolizują delikatność, kobiecość, wytworność i elegancję. Głęboki różowy oznacza uznanie oraz wdzięczność, a blady odcień podziw i radość.

Chcąc podziwiać piękno tych kwiatów na co dzień, warto posiadać je w swoim ogrodzie. Mimo, że za oknem wciąż prószy śnieg, dobrze jest już teraz pomyśleć o kupnie potrzebnych nawozów oraz środków, dzięki którym rośliny na nowo zakwitną, wypełniając ogród kolorami.

Wczesna wiosna, gdy stopnieją już śniegi, a mrozy ustaną, to idealna pora na sadzenie róż. Jeżeli posiadamy już je w ogrodzie, przełom marca i kwietnia to czas, gdy należy zdjąć z nich zimowe okrycia.. Krzewy wymagają wtedy szczególnej pielęgnacji. Odpowiednie zabiegi przywrócą różom piękno i obudzą je z zimowego snu.

Odkrywanie róż po zimie. Jeżeli mamy pewność, że przymrozki już nie wrócą, należy pomyśleć o zdjęciu okryć z róż. Zanim wystawimy je na światło słoneczne, dobrze jest rozsypać wokół nich nawóz mineralny wymieszany z ziemią. Dzięki temu prostemu zabiegowi, róże będą miały dostęp do dodatkowych składników odżywczych.

Przycinanie róż. Zabieg ten jest niezbędny, aby rośliny mogły optymalnie rosnąć. Pobudza rośliny do wypuszczenia młodych pędów oraz powoduje zagęszczenie się korony. Najpierw jednakże należy usunąć uszkodzone pędy oraz te przemarznięte. Jeżeli wszystkie pędy są suche, oznaczać to może, że konieczne będzie zasadzenie nowych róż. Przy wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby ich korzenie były obsypane wilgotnym torfem oraz zapakowane w folie lub jutowe woreczki. Zabezpieczy to je przez przesychaniem.

Sadzenie róż. Przed posadzeniem roślin należy wybrać dobre miejsce. Róże potrzebują stanowiska ciepłego i zacisznego, dobrze nasłonecznionego, ale nie suchego i gorącego. Gleba dla róż powinna być żyzna, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna. Aby cieszyć się pięknem tych kwiatów, nie trzeba być właścicielem dużego ogrodu. Róże można uprawiać także w skrzynkach balkonowych, pojemnikach ceramicznych i drewnianych. Dzięki temu dysponując nawet niewielkim teren lub balkonem można podziwiać piękno tych eleganckich kwiatów.

Istnieje wiele odmian róż. Należy zapoznać się z nimi i wybrać rodzaj, który najbardziej trafia w nasze gusta. Wkładając w ich pielęgnację serce, będą rosły i cieszyły nasze oczy swoim pięknem. Róże są doskonałym prezentem dla ukochanej nie tylko w Walentynki. Są pięknymi kwiatami, które niezależnie od okazji, zawsze będą wzbudzały zachwyt obdarowanej nimi osoby.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP