Dlaczego warto kupić rozdrabniacz ogrodowy?

Rozdrabniacz ogrodowy

Wiosna i lato to czas licznych prac ogrodowych. Jak wiadomo, generują one sporo odpadów organicznych, z którymi jakoś trzeba sobie poradzić. Niezwykle przydatnym narzędziem jest więc rozdrabniacz, który znacznie ułatwia proces usuwania zalegających gałęzi.

Rozdrabniacz ogrodowy – poznaj jego zastosowanie i zalety!

Rozdrabniacz ogrodowy to sprzęt o stosunkowo prostej budowie i zastosowaniu. Składa się z obudowy, mechanizmu tnącego, kosza na rozdrobnione gałęzie i z kół ułatwiających przemieszczanie urządzenia. Gałęzie wkładane do rozdrabniacza są rozdrabniane na mniejsze kawałki. Ale po co tak właściwie to robić? Zmniejszenie rozmiarów odpadków organicznych sprawia, że pakowanie ich przed utylizacją jest zdecydowanie łatwiejsze. Ponadto, z odpadków takich rozmiarów może powstać naturalny kompost, który można wykorzystać na przeróżne sposoby. Ważną zasadą, którą należy się kierować podczas wyboru odpowiedniego rozdrabniacza jest ta mówiąca o tym, że moc urządzenia zależy od wielkości i ilości gałęzi – im jest większa, tym większą moc powinien mieć sprzęt.

Elektryczny rozdrabniacz do gałęzi

Rozdrabniacz ogrodowyPodobnie, jak w przypadku większości urządzeń, osoby zainteresowane zakupem mają do wyboru dwa rodzaje sprzętu: elektryczny i spalinowy. Elektryczne rozdrabniacze do gałęzi to rzecz jasna sprzęt, który należy podłączyć do źródła zasilania. Gałęzie po włożeniu do urządzenia są rozdrabniane przez mechanizm tnący, a rozdrobniony materiał – w zależności od modelu – trafia do kosza lub worka na ścinki. Mechanizmem tnącym jest w tym przypadku tarcza tnąca lub frez rozdrabniający. Modele są przystosowane do pracy z gałęziami o różnej średnicy. Poleca się je przede wszystkim do pracy na niewielkim terenie, na przykład w ogrodach, czy sadach małej wielkości. Są jednak dostępne modele o różnej mocy silnika, dlatego sporadycznie mogą sprawdzić się również przy nieco bardziej skomplikowanych pracach.

Rozdrabniacze spalinowe – dla kogo?

Drugim rodzajem dostępnych urządzeń są rozdrabniacze spalinowe. To właśnie one są polecane przede wszystkim dla osób pracujących na większych terenach, na przykład w sporych sadach, czy na dużych działkach. Mają zdecydowanie większe gabaryty niż rozdrabniacze elektryczne, ale również ich możliwości są większe. Waga urządzeń tego typu niekiedy przekracza 100 kg. W tym przypadku mechanizmem tnącym są tarcze tnące lub noże bijakowe, które są w stanie poradzić sobie nawet z gałęziami o średnicy przekraczającej 5 cm. Pomimo tego, iż dla wielu duże gabaryty tego typu urządzeń mogą okazać się dyskwalifikujące, nie ma powodów do obaw. Rozdrabniacze spalinowe są wyposażone w koła transportowe, dzięki czemu praca ze sprzętem jest bardzo ułatwiona.

Wydaje Ci się, że rozdrabniacz ogrodowy jest tym, czego potrzebujesz, by ułatwić sobie wykonywanie prac ogrodowych? W takim razie nie ma na co czekać! Zapoznaj się z ofertą dostępnych urządzeń i wybierz to, które jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP