Jakie urządzenia przydadzą się wiosną w ogrodzie?

Wiosenne porządki prędzej czy później muszą dosięgnąć również okolicy poza domem, czyli ogródka. Do tego typu działań niezastąpione okażą się różnego rodzaju urządzenia, które mogą znacznie usprawnić niekiedy bardzo ciężką pracę.

Trawa jak z bajki – jakie urządzenia wybrać, by móc się nią cieszyć?

Wiele osób wychodzi z założenia, że to właśnie trawnik jest swego rodzaju wizytówką ogrodu. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem – przepiękna, intensywnie zielona trawa to baza do wszystkich innych elementów wyposażenia ogródka. Jak jednak wiadomo, potrzeba wielu godzin tygodniowo, by móc się tym cieszyć. Są urządzenia, które nieco przyspieszą pracę w ogrodzie i sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej efektywna. Jednym z nich jest wertykulator, który dzięki swojej budowie nacina darń i podłoże na ok.5 mm w głąb. Takie działanie pozwala doprowadzić tlen do niższych warstw trawnika i w efekcie pobudzać korzenie roślin do wzrostu. Nieodłącznym wyposażeniem jest również kosiarka do trawy, czyli urządzenie, dzięki któremu w ogrodzie będzie panować porządek. W zależności od potrzeb, zainteresowani zakupem mają do wyboru wersje elektryczne, idealne do niewielkich domowych ogródków oraz spalinowe, które z reguły cechują się większą wydajnością. Na uwagę zasługują również glebogryzarki, których pomoc w przygotowaniu ziemi pod uprawę jest nieoceniona. 

Wiosenne porządki w ogrodzie

Aby ogród pięknie wyglądał, musi być uprzednio uprzątnięty. Wygrabienie liści, które zostały po jesieni oraz sprzątnięcie śmieci naniesionych przez wiatr to podstawa. Przydałoby się jednak coś, co pomoże rozdrobnić gałęzie, a tym samym ułatwi ich usuwanie z ogródka. Z pomocą przychodzi takie urządzenie, jak pilarka, czyli prosta w obsłudze i uniwersalna maszyna. Wycinanie zniszczonych gałęzi, drzew i krzewów jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dzięki niej. Podobnie jak w przypadku kosiarek, na duże tereny poleca się pilarki spalinowe, natomiast przy nieco bardziej amatorskich pracach – pilarki elektryczne. W walce z chwastami z pewnością pomogą usuwacze chwastów, dzięki którym nie trzeba będzie podejmować się tego zadania ręcznie. 

Wiosna w ogrodzie – co jeszcze może Ci się przydać?

Kolejną wizytówką ogrodu jest nic innego, jak żywopłot. Jednym z podstawowych zadań wszystkich ogrodników jest więc przycięcie go w taki sposób, aby przez cały sezon wiosenno-letni zachwycał swoim intensywnie zielonym kolorem i pięknym, zadbanym kształtem. Nożyce do żywopłotu są więc idealnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na tym, by już wkrótce spędzać miło czas w ogrodzie. Jak bowiem wiadomo, żywopłot nie tylko pięknie wygląda, ale również doskonale izoluje od spojrzeń sąsiadów oraz dźwięków, hałasów i zapachów płynących z ulicy. Wiosną w ogródku nie może zabraknąć również sprzętu do nawadniania. W końcu  optymalna ilość wody to podstawa, by rośliny zdrowo rosły.

Każdy z wyżej wymienionych sprzętów to inwestycja na długie lata. Pomogą Ci zaoszczędzić masę czasu i nerwów, a ponadto sprawią, że efekty Twojej pracy będą dużo bardziej zauważalne.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP