Nowoczesny żywopłot

Każdy, kto posiada ogród pragnie zachwycać oglądających jego pięknem i oryginalnością. Charakteru i uroku dodać może mała fontanna, oczko wodne, domki dla ptaków lub mała altanka pod drzewem. Ostatnio coraz bardziej rozpowszechniła się także moda na elegancko przycięte żywopłoty w różnych kształtach.

Pięknie przycięty żywopłot zdobi ogród i obejście domu. Dbanie o kształt naszych krzewów nie będzie wyzwaniem, gdy będziemy używali do tego celu odpowiednich narzędzi takich jak specjalne nożyce do żywopłotu. Odpowiednie narzędzia pozwalają utrzymać zdrowie i piękny wygląd roślin. Wybór konkretnych maszyn wpłynie na komfort pracy podczas jej wykonywania.

Najbardziej powszechne typy nożyc do żywopłotu to:

  1. Nożyce ręczne – w czasie ich zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na ciężar urządzenia oraz uchwyty. Nożyce ręczne najlepiej sprawdzają się podczas początkowej fazy pielęgnacji roślin więc ważne jest, żeby rączki były wygodne. Dodatkowe, dłuższe nakładki, które zwykle dołączane są w zestawie pozwolą na dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz umożliwią podcięcie górnych partii rośliny bez konieczności wchodzenia na drabinę.

  2. Nożyce elektryczne – wybierając ten sprzęt należy kierować się wielkością żywopłotu, ponieważ nożyce elektryczne nadają się do strzyżenia niewielkich pasów roślin. Urządzenia te posiadają krótkie listwy, które lepiej sprawdzają się podczas cięcia skomplikowanych kształtów oraz listwę długą – idealną do płaskich powierzchni. Nożyce elektryczne są lżejsze w użyciu niż spalinowe, ale niestety ogranicza nas długość przewodu. Dodatkowo należy uważać, żeby kabel nie został przypadkowo przecięty.

  3. Nożyce akumulatorowe – zaletą niewątpliwie jest fakt, że urządzenia te są ciche i nie ogranicza nas kabel. Są odpowiednie dla żywopłotów małych i często przycinanych. Najczęściej sprzedaje się je w zestawie z wymienną końcówką/końcówkami.

  4. Nożyce spalinowe – są najsilniejsze i najbardziej wydajne spośród wszystkich rodzajów nożyc. Stosuje się je najczęściej do profesjonalnego strzyżenia, np. roślin w parkach. Zaletą nożyc spalinowych jest to, że nie ogranicza nas długość przewodu elektrycznego. Trzeba jednak pamiętać, że te nożyce są cięższe od swoich elektrycznych odpowiedników. Nadają się do strzyżenia dużej ilości roślin, tam, gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej.

 

Warto zapamiętać, że oprócz różnicy technicznej każdy model zapewnia inną precyzję w trakcie podcinania. Przed zakupem, należy więc zwrócić uwagę na wszystkie pożądane przez nas cechy maszyny, by potem cieszyć się pięknym ogrodzeniem z żywych roślin.

 Pełna oferta urządzeń ogrodniczych dostępna na TEJ STRONIE.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP