Sadzenie iglaków – o tym pamiętaj!

Sadzenie iglaków - o tym pamiętaj!

Jeśli planujemy posadzić iglaki, warto wcześniej dowiedzieć się co nieco na ten temat. Drzewa iglaste wymagają odpowiednich warunków, by dobrze wyrosnąć. Zwróćmy uwagę na istotne aspekty, aby potem cieszyć się pięknymi i pokaźnymi drzewami. Nie ma wątpliwości, że iglaki będą się wspaniale prezentowały.

Kiedy sadzić iglaki?

Jaki jest najlepszy czas na sadzenie drzew iglastych? Iglaki sprzedawane w pojemnikach można sadzić od wiosny do wczesnej jesieni – najlepiej jednak wybrać porę, w której możemy liczyć na sporo deszczu, z racji tego, że zasadzone drzewo trzeba będzie często podlewać. Ponadto miejmy na uwadze fakt, że iglaki długo aklimatyzują się w nowym otoczeniu, nie warto więc zwlekać z ich sadzeniem. Właściwie to dobrze jest posadzić je zaraz po ich zakupie – wtedy możemy liczyć na sukces. Pilnujmy tych terminów, by uzyskać zdrowe, pokaźne drzewa, z których będziemy dumni. 

Jak sadzić iglaki?

Sadzenie iglaków - o tym pamiętaj!Pierwszym elementem jest dobre przygotowanie. Należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, takie jak na przykład wiertnica elektryczną Texas EA 1200 lub spalinowa Faworyt TMW 52, które znacząco poprawią komfort naszej pracy i ułatwią to zadanie. Powinniśmy zainwestować również w rękawice ochronne, ponieważ igły drzew mogą być mocno kłujące. Lepiej uniknąć jakiejkolwiek kontuzji. Kolejny ważny etap to zadbanie w odpowiedni sposób o ziemię, pod którą zasadzimy nasze drzewko. W tym celu warto usunąć wszystkie chwasty i posypać teren ziemią kompostową lub torfem ogrodniczym. Pamiętajmy, że dołek, w jakim zasadzimy naszego iglaka, powinien mieć dobre rozmiary, czyli być szerszy o kilkadziesiąt centymetrów od bryły korzeniowej i trochę głębszy. Jeśli zakupiliśmy drzewko w szkółce, posadźmy je na taką głębokość, na jakiej tam rosło. Ostatnia czynność to równomierne zasypanie gleby i obfite jej podlanie. Wykonajmy cały ten proces bardzo starannie, aby być pewnym pozytywnego rezultatu. 

Jak dbać o drzewa iglaste?

Gdy już zasadzimy nasze drzewo, musimy nauczyć się o nie dbać. Niech poszczególne czynności wejdą nam w nawyk, dzięki czemu nasz iglak będzie wspaniale rosnąć. Dopilnujmy, by gleba, wokół której rośnie nasze drzewo, była wyściółkowana. W okresie od wiosny do początku lata dobrze, żebyśmy od czasu do czasu dokarmiali je nawozami. Najistotniejsza kwestia to podlewanie – konieczne jest, aby systematycznie i obficie to robić, ponieważ drzewa iglaste potrzebują dużo wody. Kiedy przyjdzie wiosna, warto podciąć niechciane gałęzie. Znowu podczas zimy, zwróćmy uwagę na nadmiar śniegu, żeby drzewo nie wyginało się pod jego ciężarem. Inaczej może przybrać nienaturalny kształt. 

Drzewa iglaste to wdzięczne i majestatyczne drzewa. Jeśli w sadzenie iglaków włożymy dużo pracy i będziemy o nie odpowiednio dbać, efekt z pewnością okaże się tego wart. Dopilnujmy, aby były one dobrze nawodnione i zaopiekowane, a nasz ogród zyska wspaniały, niepowtarzalny element.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP