Nie daj się zaskoczyć zimie! Jaką odśnieżarkę wybrać?

jaka-odsniezarke-wybrac

Okres zimowy kojarzy się przede wszystkim z mroźnymi dniami i śniegiem, który w niektórych miejscach może zaskoczyć. Dlatego też warto przygotować się na ewentualne odśnieżanie – aby oszczędzić czas dobrym pomysłem jest inwestycja w profesjonalną odśnieżarkę. Dzisiaj przyjrzymy się modelom elektrycznym oraz spalinowym i sprawdzimy, jaki sprzęt wybrać na miarę naszych potrzeb. 

Odśnieżarka spalinowa 

Odśnieżarki spalinowe są idealne do usuwania śniegu ze znacznej wielkości powierzchni. Napędzane są silnikiem wykorzystującym odpowiedni rodzaj paliwa, a dodatkowo wirnik nie dotyka odśnieżanego podłoża, co sprawia, że nie ma ryzyka uszkodzenia nawierzchni. Dzięki wirnikowi zebrany śnieg zostaje odrzucony na właściwą odległość, co jest bardzo praktyczną funkcją odśnieżarek spalinowych. Ponadto cechują się wysoką mocą roboczą, ponieważ w stosunkowo krótkim czasie można nimi odśnieżyć dość sporą powierzchnię. Odśnieżarki spalinowe potrafią zebrać nawet mokry i zbity śnieg, dzięki czemu ich praca jest bardzo wydajna i sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających warunkach i przy obfitych opadach atmosferycznych. 

Odśnieżarka elektryczna 

Z kolei odśnieżarki elektryczne, cechują się tym, że są zasilane przy pomocy przewodu elektrycznego. Ze względu na fakt, że ogranicza je długość kabla, można nimi odśnieżyć mniejszą powierzchnię, dlatego polecane są do niewielkich placów, chodników i podjazdów. Ich niekwestionowanymi zaletami jest to, że zajmują znacznie mniej miejsca od modeli spalinowych, a także pracują ciszej, są bardziej mobilne, lżejsze i praktyczniejsze w użyciu. Jednak przy takim urządzeniu należy zapewnić bezpieczne miejsce do podłączenia przewodu, a także odpowiednio długie przedłużacze. Mimo to, strefa pracy zawsze będzie uzależniona od zasięgu kabla. Ponadto odśnieżarki elektryczne mają nieco mniejszą moc roboczą i mogą nie dawać rady z bardzo mokrym oraz zbitym śniegiem. 

Jaką odśnieżarkę wybrać? 

Odpowiedzią na często pojawiające się pytanie dotyczące tego, jaką odśnieżarkę wybrać brzmi: to zależy. Trzeba wziąć pod uwagę nasze potrzeby i oczekiwania, a także parametry, które są niezbędne do pracy, takie jak na przykład szerokość robocza. Większa będzie przydatna do pracy przy odśnieżaniu sporych nawierzchni, a mniejsza przy chodnikach lub podjazdach. Istotny jest również zasięg wyrzutnika zebranego śniegu, aby nie trzeba było dwa razy wyrzucać zebranych połaci. Warto zwrócić także uwagę na wysokość, co jest ważne w obszarach, gdzie zaspy sięgają nawet do 50 centymetrów. Tam przyda się inna wysokość robocza niż na terenach, gdzie warstwa śniegu nie przekracza 30 centymetrów lub jest nawet znacznie mniejsza. Bardzo praktyczna jest również możliwość sterowania biegami, bo na przykład w odśnieżarce spalinowej bieg wsteczny ułatwi manewrowanie urządzeniem. Przydatne jest także oświetlenie – zwłaszcza przy sprzęcie służącym do pracy na powierzchniach o większych rozmiarach. 

Odśnieżarka spalinowa lub elektryczna, to urządzenie, dzięki któremu szybko i bez problemu pozbędziemy się zalegającego śniegu. Przed zakupem warto zastanowić się jakie są nasze potrzeby i oczekiwania wobec nowego urządzenia. W razie wątpliwości zawsze można zapytać o doradztwo specjalistów w sklepie lub na stronie internetowej, którzy na pewno pomogą nam zakupić odpowiedni dla nas model. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP