Nagrzewnice powietrza – jaki model będzie dobrym wyborem?

nagrzewnice powietrza

Szukasz urządzenia, które w szybki i efektywny sposób pozwoli na dogrzanie, a nawet całkowite ogrzanie np. garażu, altany czy też domku letniskowego? W takim razie doskonałą opcją będą nagrzewnice powietrza! Wybierając odpowiedni model, można bez problemu dopasować go do metrażu pomieszczenia czy charakteru pracy. Jakie zatem urządzenie kupić i na co zwracać szczególną uwagę?

Nagrzewnice powietrza – dla kogo to dobry wybór?

Nagrzewnice powietrza to bardzo funkcjonalne urządzenia, które pozwolą w znaczący sposób zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Większość modeli wyróżnia się stosunkowo dużą mocą, dlatego też sprawdzą się nawet w przypadku dużych pomieszczeń, takich jak pokój czy nawet całe mieszkanie. Okażą się również przydatne na budowie, ponieważ ciepłe powietrze doskonale osuszy fundamenty, ściany, tynki czy gładzie. Można je wykorzystywać także do ogrzewania magazynów, garażów, warsztatów czy też miejsc bez kaloryferów podłączonych do CO. Również chcąc zapobiec powstawaniu pleśni po podtopieniu czy zalaniu domu lub innych pomieszczeń, nagrzewnice powietrza będą skuteczną pomocą w osuszaniu murów.    

Nagrzewnice powietrza – rodzaje

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje nagrzewnic powietrza, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem zasilania. W związku z tym na rynku dostępne są:

  • nagrzewnice elektryczne, które wyróżniają się przede wszystkim bardzo prostym sposobem obsługi, ponieważ by je użytkować wystarczy jedynie podłączyć kabel zasilający do źródła prądu. Urządzenia tego typu posiadają również swobodną regulację mocy, dzięki czemu można dopasować ich pracę do warunków panujących w pomieszczeniu.   
  • nagrzewnice gazowe, będące doskonałą opcją przy dogrzewaniu wnętrz o dużym metrażu. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że są stosunkowo tanie w eksploatacji, jednak należy pamiętać, aby podczas użytkowania była zapewniona odpowiednia wentylacja w pomieszczeniu. 
  • nagrzewnice olejowe służące do ogrzania wielkopowierzchniowych pomieszczeń, takich jak sklepy, hale produkcyjne czy ogromne magazyny. Mogą być również wykorzystywane na otwartych lub półotwartych terenach. Są one także bardzo wydajne, a także proste w użytkowaniu. 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Chcąc zakupić nagrzewnicę powietrza, należy na początek określić, jaki rodzaj zasilania będzie odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Kolejno warto wziąć pod uwagę moc sprzętu, co bezpośrednio przekłada się na przepływ powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Dobrze jest także sprawdzić wagę urządzenia, co wpływa na jego mobilność. Jaki model w takim razie wybrać? Do niewielkich pomieszczeń, takich jak biura, garaże czy sklepy do 20 metrów kwadratowych doskonale sprawdzi się elektryczna nagrzewnica Gardyer HE2000 z możliwością regulacji mocy, która może być użytkowana w pomieszczeniach bez odpowiedniej wentylacji. Na uwagę zasługuje również gazowy model Gardyer HG5000, będący idealną opcją do wnętrz bez możliwości skorzystania z centralnego ogrzewania. Jest on w stanie skutecznie i w bardzo krótkim czasie ogrzać pomieszczenia do 500 metrów kwadratowych. 

Nadal wahasz się, jakie nagrzewnice powietrza będą dobrym wyborem? Skonsultuj się z naszymi specjalistami, którzy z chęcią pomogą dopasować konkretny model do twoich potrzeb!  

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP