Nożyce do żywopłotu – jakie wybrać?

nożyce do żywopłotu

Żywopłot to nieodłączny element wielu ogrodów. Z powodzeniem upiększa przestrzeń i cieszy oko, a jednocześnie izoluje nasz prywatny teren od sąsiadów i hałasów, a także stanowi barierę dla wiatru. Warto więc dbać o jego kondycję i regularnie go przycinać. Które zatem nożyce do żywopłotu wybrać?

Nożyce do żywopłotu elektryczne

nożyce do żywopłotuElektryczne nożyce do żywopłotu to wysokiej jakości produkty przystosowane do każdych warunków – bez obaw można ich używać zarówno w przydomowym ogródku, jak i prowadząc firmę zajmującą się pielęgnacją terenów zielonych. Są produktami trwałymi, gotowymi służyć przez długie lata. Silnik komutatorowy o napięciu 230V oraz mocy, którą można dopasować do własnych potrzeb to podstawowy i najważniejszy element wszystkich nożyc dostępnych na naszej stronie. Mogą ciąć gałęzie o różnej średnicy, dlatego sprawdzą się zarówno w przypadku niewielkich krzewów, jak i znacznie większych roślin. Listwa tnąca jest ostrzona laserowo, ponadto cechuje się różnorodną długością gwarantując szybką i sprawną pracę. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby proces przycinania żywopłotu był możliwie jak najprzyjemniejszy – są skuteczne, ważą dosłownie kilka kilogramów, posiadają regulowany kąt głowicy i miękki uchwyt.

Nożyce do żywopłotu spalinowe 

Spalinowe nożyce do żywopłotu to grupa bardzo wydajnych i wysokiej jakości produktów. Ich cena jest nieco wyższa niż w przypadku modeli elektrycznych, głównie ze względu na parametry – wewnątrz urządzenia znajduje się silnik 2-suwowy, który osiąga bardzo wysoką moc jednostkową. Wszystkie urządzenia w naszej ofercie mają 28 mm średnicy i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Zapewniają możliwość długotrwałej pracy, ponieważ są bardzo lekkie, posiadają głowicę o regulowanym kącie oraz są wyposażone w system antywibracyjny. Ich specjalna konstrukcja umożliwia szybkie i precyzyjne działanie, nawet w przypadku mało doświadczonych ogrodników – zapewniają czyste cięcie zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo uszkodzenia rośliny.

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe

nożyce do żywopłotuOstatnią dostępną grupą produktów są akumulatorowe nożyce do żywopłotu. To urządzenia o bardzo zróżnicowanych parametrach technicznych, które maksymalizują komfort wykonywanej pracy. Nie są w żaden sposób ograniczone kablem i nie wydzielają nieprzyjemnych dla użytkownika oraz dla środowiska spalin. Nożyce akumulatorowe są dostępne w trzech, znacznie różniących się od siebie kategoriach. Mikronożyce to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenia niewielkich rozmiarów przeznaczone do trawy i krzewów. Mogą ciąć gałęzie o maksymalnej średnicy 8 mm, dlatego sprawdzą się głównie w przydomowych ogródkach. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wykonywania manewrów nawet jedną ręką, a mała wielkość znacznie ułatwia przechowywanie. Modele akumulatorowe o standardowej wielkości znajdują zastosowanie przy cięciu gałęzi o średnicy ponad 20 mm. Nożyce na teleskopowym wysięgniku to z kolei idealne rozwiązania dla osób posiadających wysoki żywopłot. Dwumetrowy wysięgnik sprawia, że nie trzeba używać drabiny i można dotrzeć we wszystkie, nawet bardzo trudno dostępne miejsca.

Zadbany ogród to świetne miejsce motywujące do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Zielony, przycięty żywopłot to doskonała wizytówka, dlatego utrzymywanie go w dobrym stanie jeszcze bardziej uatrakcyjni przestrzeń wokół domu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP