Jak pozbyć się wystających pni w ogrodzie?

frezarka do pni

Wystające pnie w ogrodzie są nie tylko nieestetyczne, ale również niebezpieczne. Stosunkowo łatwo się o nie potknąć, a w dodatku utrudniają wykonywanie innych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak na przykład koszenie. Jak zatem się ich pozbyć?

Wystające pnie w ogrodzie – dlaczego warto się ich pozbywać?

W każdym ogrodzie raz na jakiś czas zachodzi potrzeba wycięcia starego drzewa. Powodów takiego działania może być wiele – najczęściej pozbywa się jednak tych drzew, które przestały owocować, zachorowały lub obumierają. Samo wycięcie drzewa jest proste, natomiast problemem bardzo często okazują się pozostałości pnia, który w wielu przypadkach jest bardzo mocno zakorzeniony w ziemi. Korzenie bardzo często mają dużą rozpiętość, dlatego wyrwanie ich nie jest łatwym zadaniem, ale w wielu przypadkach koniecznym. Wystające pnie w ogrodzie wyglądają bowiem nieestetycznie, a w dodatku łatwo się o nie potknąć. Ponadto, podczas koszenia może dojść do niebezpiecznej sytuacji spowodowanej właśnie nimi – używając kosiarki lub kosy spalinowej istnieje niebezpieczeństwo tzw. odbicia, które sprawia, że urządzenie po natrafieniu na twardą przeszkodę zostaje odrzucone w kierunku przeciwnym do działania mechanizmu tnącego. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna, ponieważ prowadzi do utraty kontroli nad sprzętem.

Frezarka do pni

frezarka do pniIstnieje urządzenie, które może znacznie ułatwić proces pozbywania się wystających pni. Co to takiego? Mowa oczywiście o frezarce do pni! Urządzenie tego typu jest wyposażone w wydajny i niezawodny, czterosuwowy silnik benzynowy. Zapewnia on zaskakująco długi czas pracy na jednym baku. Sprzęt, pomimo swoich dużych gabarytów, jest poręczny i łatwy w obsłudze. Jest tak dzięki temu, iż został wyposażony w praktyczne uchwyty i solidne, pompowane koła, dzięki którym można go z łatwością przemieszczać. 

Jak pozbyć się pni? Wybierz najwyższej jakości frezarkę!

Sprzęt najwyższej jakości to gwarancja satysfakcji i zadowolenia klientów, co jest rzecz jasna kluczową kwestią. Z tego właśnie powodu zwracamy szczególną uwagę na frezarkę do pni Faworyt SF15 – jest to produkt polskiego, uznanego producenta, który nie bez powodu jest na rynku już tak długo. Urządzenie to wyróżnia się doskonałymi elementami tnącymi, czyli ośmioma frezami z końcówkami wykonanymi z węglika wolframu. Ostrza są wytrzymałe i odporne na tępienie, a możliwość regulacji ustawienia frezów do trzech różnych pozycji sprawia, że sprzęt zużywa się wolniej. Ogromną zaletą wspomnianej frezarki do pni jest fakt, iż umożliwia ona nie tylko usunięcie części drzewa wystającej ponad grunt, ale również tej znajdującej się głębiej. Producent zadbał bowiem o to, by urządzenie miało możliwość zagłębiania się aż do 30 cm w ziemię. Frezarka Faworyt SF15 została ponadto wyposażona w wytrzymały układ napędowy ze sprzęgłem, który sprawia, że frezarka jest bezpieczna i wygodna w użyciu.

Pozbywanie się wystających pni w ogrodzie jeszcze nigdy nie było tak proste! Jeśli masz z nimi problem i szukasz czegoś, co ułatwi ich usuwanie, wybierz wysokiej jakości frezarkę do pni dostępną w sklepie Krysiak!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP