Urządzenia akumulatorowe do ogrodu – jakie wybrać?

jakie-urzadzenia-akumulatorowe-wybrac

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, który w ogrodzie oznacza czas jeszcze bardziej wzmożonej pracy. Do najważniejszych zadań ogrodnika należą wówczas: koszenie trawy, pielenie grządek, sadzenie, przesadzanie, rozmnażanie i podcinanie. Mnogość czynności, które należy wykonać pochłania bardzo wiele czasu, dlatego warto zaopatrzyć się w narzędzia ogrodowe, które znacznie usprawnią działanie.

Urządzenia akumulatorowe

urzadzenia-akumulatorowe-do-ogroduW zależności od zapotrzebowania i rodzaju zadań, jakie czekają na Ciebie podczas prac w ogrodzie, powinieneś wybrać urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w konkretnych zabiegach pielęgnacyjnych na działce. Do przycinania i formowania żywopłotu najlepiej sprawdzą się profesjonalne nożyce – zasilanie bateryjne usprawnią pracę, ponieważ nie musisz obawiać się o kończący się kabel zasilający, zwłaszcza gdy Twój zielony mur ciągnie się wokół całej posesji. Przy tak dużej powierzchni nie sprawdzą się także wersje przycinarek ręcznych. Drugim zadaniem, które często spędza sen z powiek ogrodników jest pielęgnacja trawnika, przy czym samo koszenie otwartych powierzchni jest nawet przyjemne, natomiast podkaszanie miejsc, do których dostęp jest utrudniony to prawdziwa mordęga. Na szczęście wśród dostępnych narzędzi ogrodowych są doskonale przystosowane podkaszarki. Dlaczego lepiej wybrać wersję akumulatorową? Głównie ze względu na mniejsze koszty użytkowania, bowiem prąd jest wciąż o wiele tańszy niż benzyna. Dodatkowym atutem takiego urządzenia akumulatorowego jest brak ciągnącego się długiego kabla, który staje się istnym utrapieniem podczas operowania podkaszarką po całym terenie ogrodu, a jak wiadomo, nieproszone źdźbła lubią wyrastać w najdziwniejszych miejscach na działce. Przed koszeniem warto również zadbać o pozbycie się suchych liści i gałęzi leżących na trawniku. Do tego celu można oczywiście wykorzystać tradycyjne grabie, ale jeśli masz sporą powierzchnię do uprzątnięcia – zajmie to bardzo wiele czasu. Lepszym rozwiązaniem będzie dmuchawa do liści – jeśli wybierzesz dobrej jakości urządzenie, zdołasz uporządkować całą, nawet bardzo dużą działkę, na jednym ładowaniu baterii. Ostatnim narzędziem ogrodowym, które z pewnością ułatwi Ci pracę jest piła łańcuchowa, pomaga ona w sprawnym przycinaniu i formowaniu, np. drzewek owocowych.

Zalety urządzeń akumulatorowych

urządzenia-akumulatoroweUrządzenia akumulatorowe mają wiele zalet, bowiem oprócz oczywistej ekologii i dbania o środowisko, nie emitowanie do atmosfery szkodliwych spalin, za ich wyborem przemawia również waga. Dzięki brakowi zbiornika paliwa i ciężkiego silnika, narzędzia ogrodowe z bateriami ważą mniej, a co za tym idzie, są wygodniejsze w obsłudze, użytkownik nie musi być siłaczem, żeby choćby samodzielnie podciąć gałęzie na przydomowych jabłonkach. Za wyborem urządzeń bateryjnych przemawiają również koszty eksploatacji, paliwo potrzebne do silników spalinowych jest znacznie droższe od prądu. Dodatkowo, gdy zabraknie Ci mocy, wystarczy podpiąć ładowarkę do sieci, a nie jechać z kanistrem do najbliższej stacji benzynowej. W porównaniu do narzędzi zasilanych sieciowo, również urządzenia akumulatorowe wypadają lepiej – ma na to wpływ brak kabla, który ogranicza przestrzeń działania do zasięgu, jaki daje przedłużacz. Oprócz tego często pojawiają się problemy ze zwijaniem i przechowywaniem długiego przewodu.

Jaki akumulator wybrać?

Gdy znasz już wszystkie zalety i możliwości urządzeń akumulatorowych, przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, jaki konkretnie model baterii wybrać, aby narzędzie ogrodowe działało jak najlepiej. Pamiętaj, że im moc akumulatora jest większa, tym dłużej można pracować na jednym cyklu ładowania. Dobrym wyborem są narzędzia z akumulatorem jonowo-litowym. Do najwyższych dostępnych napięć należy 56V. Ważnym parametrem jest też pojemność akumulatora – standardowo narzędzia, takie jak wykaszarki, nożyce czy dmuchawa mają akumulatory o pojemności 1,5-2 Ah, ale są dostępne także akumulatory 4 Ah. Zwróć również uwagę na wielkość i potrzeby swojego ogrodu tak, aby wybrać najlepszy model dla siebie.

Dobrej jakości narzędzia ogrodowe usprawniają pracę i pozwalają szybko i wygodnie zadbać o swoją działkę. Dzięki czemu możesz cieszyć się piękną przestrzenią wokół domu. Ogrodnictwo nie jest proste i przyjemne gdy masz znacznej powierzchni działkę, dlatego liczne prace w ogrodzie warto ułatwiać sobie za pomocą dobrej jakości urządzeń akumulatorowych.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP