Jak skutecznie pozbyć się niechcianego śniegu?

Już wkrótce koniec czasu polskiej złotej jesieni. Meteorolodzy już na najbliższe dni zapowiadają przymrozki. Wkrótce nasze rośliny w ogrodzie pokryje śnieg. Stanowi on oczywiście dla nich naturalną ochronę przed mrozem, dzięki czemu jest niezwykle przydatny. Jednak śnieg bywa też uciążliwy.

Pędy nawet odpornych na mróz roślin nie powinny wystawać spod warstwy śniegu. Mogą wtedy zmarznąć. Przede wszystkim podczas odśnieżania nie powinniśmy odgarniać śniegu na rośliny. Może to je deformować lub ograniczyć im dostęp tlenu (nie oddychają wówczas i marnieją). W ten drugi sposób reagują szczególnie rośliny ciemnozielone i trawniki. Śnieg należy szczególnie otrząsać z roślin ciemnozielonych o kolumnowym kształcie. W przeciwnym razie zmieniają kształt. Do usuwania zbędnego śniegu absolutnie nie możemy używać soli. Może ona poważnie zniszczyć nasze rośliny.

Śnieg na pewno nie powinien jednak zalegać na chodnikach czy podjazdach otaczających nasze domy. W odśnieżaniu tych powierzchni pomocna będzie profesjonalna odśnieżarka. Z pewnością ułatwi nam pracę przy odśnieżaniu chodnika, podjazdu czy trawnika. Odśnieżarki są proste w obsłudze (działają podobnie do kosiarki). Przy odśnieżaniu powierzchni chodników i podjazdów warto skorzystać z pomocy odśnieżarki.

Do wyboru mamy dwa typy odśnieżarek:

  • Spalinowa

Wirnik odśnieżarki poradzi sobie z zeskrobaniem i skruszeniem warstwy nawet zbitego śniegu. Jest on kierowany do dmuchawy i wyrzucany na odległość ok. 8-20 m. Kierunek wyrzutu oraz kąt, pod jakim zostaje wydmuchiwany śnieg zazwyczaj można regulować. Pozwala to nam kierować go w pożądane przez nas miejsce. Odśnieżarki spalinowe polecane są do większych powierzchni oraz tam, gdzie nie mamy stałego dostępu do źródła energii elektrycznej.

  • Elektryczna

Obsługa odśnieżarki elektrycznej także nie jest skomplikowana. Wystarczy podłączyć kabel do gniazdka i zacząć odśnieżać. Jej minusem może być to, że kabel nieco ogranicza odśnieżaną przez nas powierzchnię. Poza tym posiada szereg zalet. Ma mniejszą wagę i wytwarza niższy poziom hałasu od spalinowej.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużych ogrodów i powierzchni obejścia domu, warto zainwestować w tzw. traktorek ogrodowy. Wiele z modeli traktorków można dodatkowo wyposażyć w tzw. pług lemieszowy, który służy właśnie do odśnieżania.

 

Pełna oferta odśnieżarek dostępna na TEJ STRONIE.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP