Łatwe przycinanie wysokich drzew

Łatwe przycinanie wysokich drzew

Wysokie drzewa mogą ciekawie się prezentować i robić wrażenie, jednak dla naszego bezpieczeństwa lepiej trochę je podciąć. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych sytuacji na przykład w razie burzy czy silnych wiatrów. Przycinanie drzew, które są bardzo wysokie, może jednak wydawać się kłopotliwe. Jak się do tego zabrać?

Odpowiednie narzędzia

Łatwe przycinanie wysokich drzewAby skutecznie ściąć niechciane gałęzie, konieczne będą odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam to zadanie. Czym przycinać drzewa? Dobrze jest pomyśleć o modelu, który zapewni nam komfortową oraz bezpieczną pracę i przyśpieszy to ciężkie zadanie. Trafionym wyborem może okazać się podkrzesywarka elektryczna Lider CHP750T. Jest to pilarka na specjalnym wysięgniku, która znacząco ułatwia pracę na wysokościach. Ma regulowany teleskopowo wysięgnik o długości 180-245 cm. Działa na silniku elektrycznym 750 W, a do tego posiada prowadnicę o długości 18 cm oraz łańcuch 3/8 1,3 mm 33E. Co więcej, umożliwia regulację kąta cięcia i automatyczne smarowanie łańcucha. Pas nośny sprawia, że wygodnie się jej używa, a nieduża waga, wynosząca 3,5 kg, nie obciąży naszego ciała. Istotną kwestią jest również to, że nie generuje hałasu ani spalin, nadaje się więc idealnie do domowego użytku.

O czym należy pamiętać przy wycince drzew?

Wycięcie drzewa musimy zaplanować wcześniej. Konieczny jest odpowiedni wniosek, który jeśli zostanie zaakceptowany, umożliwi nam pozbycie się drzewa na naszej posesji. Nie zapominajmy, że wycinając drzewo, musimy mieć założoną odpowiednią odzież, która zakryje naszą skórę; wysokie buty, grube rękawice, profesjonalne spodnie oraz kask, który ochroni naszą twarz. Ponadto zadbajmy również o otoczenie, w jakim będziemy pracować i bezpieczeństwo potencjalnych osób trzecich. Wycinka drzew powinna być przemyślanym procesem. Zaplanujmy każdą czynność, aby mieć pewność, że nie wydarzy się nic niespodziewanego. 

Jak przyciąć wysokie drzewa?

Najpierw wyznaczmy i oczyśćmy teren, na który gałęzie mogą upaść. Przycinanie zacznijmy od niżej położonych elementów, dzięki temu unikniemy haczenia się liści. Jeżeli używamy drabiny – pamiętajmy o właściwej jej zabezpieczeniu, aby uniknąć przykrych wypadków. Korzystanie z urządzeń z wysięgnikiem w tym przypadku zapewni nam większą swobodę i bezpieczeństwo.

W przypadku całkowitej wycinki trzeba pamiętać, by oczyścić pieni z gałęzi, ponieważ to zapewni nam swobodny dostęp do drzewa. Jeszcze przed przystąpieniem do cięcia, powinniśmy wybrać, jaką techniką chcemy je ściąć. W tym wypadku trzeba wziąć pod uwagę rozmiar drzewa i zbocza oraz rodzaj narzędzia, z jakim pracujemy. Jeśli po nacięciu okaże się, że drzewo jest chore lub spróchniałe, zachowajmy zwiększoną ostrożność – może złamać się w niespodziewanym momencie. 

Pień należy naciąć po stronie, w którą chcemy, aby drzewo upadło. Piłujemy ukośnie lub prostopadle, a następnie robimy nacięcie z klinem po drugiej stronie. Dopilnujmy, aby między nacięciami zostawić tzw. przegub. Dzięki temu łatwiej nam będzie pchnąć drzewo w odpowiednią stronę. Kiedy drzewo spada, oddalmy się od niego, nawet jeśli wydaje nam się, że wiemy, w którą stronę spadnie. Po tym, jak zetniemy drzewo, możemy ściąć pień i gałęzie na mniejsze części.

Bezpieczne i nieskomplikowane ścięcie drzewa jest możliwe. Jeśli zachowamy ostrożność i będziemy posługiwać się odpowiednimi narzędziami, bez problemu uda nam się wykonać to zadanie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP