Zamiatarka w roli głównej, czyli czas na porządki w ogrodzie!

zamiatarka

Jesień… już czuć jej pierwsze, chłodniejsze powiewy. Poza krótszymi dniami i dłuższymi nocami, kojarzy się ona z kolorowymi liśćmi, które po czasie spadają z drzew. Ponadto jesienna aura związana jest z wiatrem, deszczem i błotem. Wszystko to razem powoduje spore zanieczyszczenia wokół naszego domu i ogrodu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie zamiatarki ogrodowej, która w krótkim czasie pozwoli nam uporać się z powstałymi zabrudzeniami. 

Czym jest zamiatarka? 

Zamiatarka to urządzenie, które skutecznie zastępuje miotłę, tyle że jest nieporównywalnie wydajniejsze. Jej funkcją jest zbieranie drobin piachu i niewielkich zanieczyszczeń z powierzchni chodnika, tarasu czy bruku, a także zbieranie opadłych liści z trawnika i kostki brukowej. Niektóre modele są wyposażone we własny wbudowany kosz na odpady, dzięki czemu jeszcze bardziej usprawniają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas

Rodzaje zamiatarek 

Podstawowy podział tych urządzeń bazuje na sposobie, w jaki są napędzane. Wyróżnia się zamiatarki ręczne, elektryczne oraz spalinowe. Urządzenia ręczne charakteryzują się tym, że są niewielkie, lekkie, ale jednak mają ograniczone możliwości. Służą do zamiatania niewielkich powierzchni takich jak: chodniki czy ścieżki ogrodowe. Z kolei spalinowe mają większą wydajność, szerokość roboczą oraz moc działania – niestety są dość ciężkie i dla niektórych mogą być nieporęczne. Zazwyczaj są stosowane w bardzo wymagających i uczęszczanych miejscach, które mają sporą powierzchnię. Zamiatarki elektryczne z powodzeniem usuwają piach, kurz i liście z utwardzonych powierzchni. Są dostosowane do pracy na kamieniu oraz drewnie, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w ogrodzie i na działce. Są lżejsze od spalinowych i bardziej wydajne od ręcznych zamiatarek. 

Zalety zastosowania zamiatarki 

zamiatarkaZamiatarki bez względu na typ zasilania, mają szereg zalet. Przede wszystkim są bardzo wydajne – dzięki nim można zamieść sporą powierzchnię znacznie szybciej niż przy pomocy miotły, dlatego są cenione również za oszczędność czasu przy porządkach. Ich praca przebiega bez kurzu i dodatkowych zanieczyszczeń. Do tego są bardzo wygodne, nie wymagają schylania się i działają bez oporu, przez co lżejsze modele mogą być użytkowane nawet przez starsze osoby. Zamiatarki zapewniają zatem dokładne sprzątanie powierzchni oraz same są proste do czyszczenia. Jeśli raz skorzystasz z tego urządzenia, już nigdy nie będziesz chciał go zamienić na zwykłą, tradycyjną miotłę. 

Wybierając odpowiedni do naszych preferencji model zamiatarki, warto zwrócić uwagę na napęd, wytrzymałość szczotki, a także konstrukcję uchwytu i obudowy. W razie wątpliwości można zwrócić się do eksperta, który podpowie jaki model spełni Twoje oczekiwania i usprawni jesienne porządki w ogrodzie i na działce. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP