Pięć urządzeń ogrodniczych niezbędnych w ogrodzie wiosną

urzadzenia-przydatne-w-ogrodzie

Zbliża się wiosna, więc warto pomyśleć już o uporządkowaniu ogrodu po długiej i mroźnej zimie. Dostępne są urządzenia, które są niezbędne podczas wiosennych prac i pomagają bezproblemowo wypełnić ogrodnicze obowiązki. Sprawdź, w które z nich powinno się wyposażyć, aby praca przebiegała sprawnie i szybko.

1. Glebogryzarka

urzadzenia-ogrodniczeGlebogryzarka wbrew pozorom to bardzo przydatne urządzenie, które wyręcza w przypadku przygotowywania ziemi przed założeniem nowego trawnika bądź zasadzeniem nowych roślin w ogrodzie. Idealnie spulchnia oraz dotlenia ziemię, która dzięki temu lepiej przyjmuje wszelkiego rodzaju nasiona. Istnieje wiele rodzajów glebogryzarek w zależności od napędu. Można zakupić glebogryzarkę mechaniczną, spalinową bądź elektryczną, jednak w przypadku dużej powierzchni oraz pochyłego terenu ta pierwsza opcja nie jest polecana, ze względu na swoją wagę.

2. Aerator

Aerator jest urządzeniem, które dzięki swojej wyjątkowej budowie, wycina w ziemi otwory na głębokość ok. 1,5 cm, które doprowadzają tlen do niższych warstw trawnika i pobudzają korzenie roślin do wzrostu. Dzięki temu trawa rośnie bardziej odżywiona, a jej kolor staje się żywo zielony.

3. Nożyce do żywopłotu

urzadzenia-ogrodniczeKolejnym niezbędnym urządzeniem ogrodniczym do wiosennych porządków są zdecydowanie nożyce do żywopłotu. Dzięki nim jesteś w stanie bezproblemowo przyciąć wszelkie krzewy oraz małe drzewa, nadawać im kształty oraz pozbywać się zniszczonych już gałązek. W przypadku dużego terenu dookoła domu, warto zaopatrzyć się w nożyce spalinowe, które bez naruszania struktury pędów roślin szybko przetną nawet te grubsze gałęzie.

4. Pilarka

Idealnym urządzeniem do pielęgnacji wiosennego ogrodu są wszelkiego rodzaju pilarki. Jest to maszyna uniwersalna i łatwa w obsłudze. Można nią wycinać zniszczone gałęzie, drzewa, krzewy, a także przygotowywać drewno na opał. Przy dużym terenie zalecane jest używanie pilarki spalinowej, jednak jej intensywna użytkowanie przy większej wadze wymaga wiele siły, dlatego zalecane są osobom silnym. Pilarka elektryczna sprawdzi się natomiast u każdego i odmieni oblicze ogrodu.

5. Myjka ciśnieniowa

urzadzenia-ogrodniczeSposób działania myjki ciśnieniowej jest prosty, ale bardzo skuteczny. Woda pod ciśnieniem tworzy idealny strumień, którym wyczyścisz każdą szczelinę w utwardzonej drodze, kamiennym murze czy fundamentach domu. Idealnie sprawdza się po zimowej odwilży, kiedy wszelkie zanieczyszczenia są najbardziej widoczne. Dodatkowym plusem myjki ciśnieniowej jest fakt, że zużywa zdecydowanie mniej wody niż wąż ogrodowy i posiada większe pole manewru.

Jak wiadomo, nie trzeba posiadać w swoim wyposażeniu wszelkich wymienionych urządzeń, jednak te z pewnością ułatwią pracę każdego ogrodnika. W końcu każdy pragnie mieć już na wiosnę piękny ogród i czysty, uporządkowany teren dookoła domu, gdzie rosnące piękne kwiaty i drzewa będą wprowadzały niesamowitą atmosferę. Trzeba zrobić im miejsce na nowe, piękne życie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP