Schowek na urządzenia ogrodnicze

Na pracę w ogrodzie każdy ogrodnik poświęca wiele godzin. Jesień to szczególny czas, gdy często wykorzystuje się do prac ogrodowych urządzenia ogrodnicze, takie jak kosiarka, pilarka czy inne. Po skończonej pracy, urządzenia ogrodnicze powinny być odpowiednio i bezpiecznie przechowywane.

Na urządzenia ogrodnicze należy przygotować specjalny schowek. Najłatwiejszym sposobem jest wygospodarowanie przestrzeni w piwnicy lub garażu. Wykorzystując specjalne wieszaki i skrzynki, można w prosty sposób przechowywać większe narzędzia w takim pomieszczeniu. Problem powstaje kiedy okazuje się, że garaż jest za mały lub mamy za dużo urządzeń.

Składzik ogrodniczyNa rynku jest wiele gotowych schowków i składzików o różnych wielkościach. Niektóre pozwalają na przechowywanie większych urządzeń i akcesoriów, a nawet mebli ogrodowych. Niestety na tak duże rozwiązania mogą sobie pozwolić właściciele większych ogrodów, ponieważ należy pamiętać, że oprócz funkcjonalności schowek musi być estetyczny i proporcjonalny do wielkości działki.

Wygodnym rozwiązaniem jest schowek zbudowany na podstawie pięciokąta. Łatwo znaleźć dla niego miejsce w ogrodzie, a wewnętrzny układ półek pozwala na przechowywanie nawet większych urządzeń czy narzędzi ogrodniczych. Dla posiadaczy kominków dobrym rozwiązaniem jest połączenie składziku z drewutnią. Taka drewniana budowla może dodać przestrzeni ogrodowej uroku.

Schowki wykonane są z drewna, należy więc pamiętać o jego odpowiednim zaimpregnowaniu. Ma to kluczowe znaczenie zimą oraz w deszczowe dni. W bardzo małych ogrodach do przechowywania wystarczyć może skrzynia, zabudowana szafa lub ława ze schowkiem.

Przechowywanie narzędzi pod dachem to nie wszystko. Należy je odpowiednio konserwować, aby służyły przez długie lata. Przed wstawieniem sprzętu do schowka, szczególnie po pracach jesiennych, przed okresem zimowym, należy dobrze oczyścić urządzenia oraz użyć odpowiednich preparatów do ich konserwacji. Urządzenia ogrodnicze i drobne narzędzia są najważniejszymi partnerami podczas pracy w ogrodzie, dlatego dbać o nie w odpowiedni sposób.

Sprawdź pełną ofertę urządzeń ogrodniczych

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP