Odkurzacz do liści – jaki będzie najlepszy?

odkurzacz-do-lisci

Jesień to piękny czas, w którym dni stają się coraz krótsze, a drzewa mienią się wieloma kolorami. Problem pojawia się, gdy liście zaczynają opadać i trzeba je jakoś uporządkować. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które mogą być dla nas pomocne, a dzisiaj przyjrzymy się odkurzaczom do liści. Czy warto w nie zainwestować? Jakie są rodzaje i funkcje? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, w którym postaramy się odpowiedzieć na te oraz wiele innych pytań. 

Dlaczego warto kupić odkurzacz do liści? 

Korzystanie z odkurzaczy do liści nie jest jeszcze tak popularne, ale związane jest z wieloma korzyściami. Szczególnie przydatne okazują się na większych terenach, na których znajduje się wiele drzew gubiących liście w porze jesiennej. Odkurzacz skróci czas porządków, ponieważ jest znacznie wydajniejszy i szybszy w użyciu niż zwykła miotła. Ponadto odkurzacz sprawdzi się nawet w trudno dostępnych i ciasnych miejscach. Służyć może nie tylko do usuwania liści, ale będzie skuteczny również na trawnikach, chodnikach czy podjazdach podczas oczyszczania ich z piasku, drobnych gałęzi, trawy, żwiru, niewielkich śmieci oraz innych niewielkich zanieczyszczeń. Szerokie możliwości zastosowania tego urządzenia sprawiają, że warto w niego zainwestować. Zakup na pewno się opłaci. 

Rodzaje odkurzaczy do liści 

odkurzacz-do-lisciJakie są rodzaje i charakterystyka dostępnych odkurzaczy do liści? Urządzenia spalinowe cechują się największą mocą roboczą i bardzo dobrze sprawdzą się na wielkich powierzchniach. Są niezwykle mobilne, ponieważ działają bez pomocy przewodu zasilającego i akumulatora, jednak to sprawia, że zamontowany silnik zwiększa ich wagę, więc dłuższa praca z tym urządzeniem w przypadku drobnych osób może stać się uciążliwa. Ponadto w odkurzaczach spalinowych wymagana jest częsta i regularna konserwacja części. Generują one także hałas i spaliny, czego unikniemy w przypadku urządzeń elektrycznych. Są one nie tylko ciche, ale także charakteryzują się mniejszą wagą, dlatego są bardzo poręczne. Z reguły takie urządzenia są słabsze niż spalinowe, dlatego też najlepiej nadają się do małych powierzchni – do 50 metrów kwadratowych. Ponadto nie są one tak bardzo mobilne, ze względu na wymagany dostęp do zasilania sieciowego poprzez kabel lub przedłużacz.  

Funkcje odkurzaczy do liści

Odkurzacze do liści posiadają kilka niezwykle przydatnych funkcji. Przede wszystkim należy wspomnieć o dmuchawie – w niektórych modelach można wyłączyć opcję zasysania, będącą  główną funkcją odkurzaczy do liści. Dmuchawa pozwala na przesunięcie liści i gałęzi w jedno miejsce oraz na ich szybkie poduszenie. Kolejną opcją, która jest dostępna tylko w nielicznych modelach spalinowych jest rozdrabnianie przydatne do przygotowania odpadów na kompost lub zmniejszenia ich objętości. Warto zwrócić uwagę także na odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo, czyli włączniki, które wymagają ciągłego naciskania, przez co urządzenie działa pod naszą kontrolą. Również coraz popularniejsze stają wyłączniki termiczne chroniące urządzenie przed nadmiernym nagrzaniem. 

Odkurzacze do liści to naprawdę przydatne urządzenia, które sprawdzą się doskonale w obrębie domu, na podwórku oraz na działce. Wymienione zastosowania to nie wszystko, do czego można te sprzęty wykorzystywać. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości co do wyboru odpowiedniego dla Ciebie odkurzacza, skontaktuj się z doradcami – oni na pewno Ci pomogą! 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP