Najczęstsze błędy popełniane podczas odśnieżania kostki brukowej

bledy-popelniane-podczas-odsniezania

Zima związana jest nieodłącznie z opadami śniegu, których zalegające warstwy trzeba usuwać z podwórka i podjazdu. Bardzo istotny jest sposób odśnieżania, który należy dobierać do właściwości podłoża. Dzisiaj przedstawimy najczęstsze błędy popełniane podczas odśnieżania kostki brukowej. Czego unikać, aby nie uszkodzić przydomowego bruku? Zapraszamy do lektury! 

Brak systematyczności 

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się warstwy śniegu jest regularne jej zamiatanie lub zbieranie zanim śnieg zacznie zamarzać i zlodowacieje. Systematyczne odśnieżanie zaraz po pierwszych opadach sprawi, że śnieg nie przymarznie do kostki brukowej i nie trzeba będzie go usuwać innymi, wymagającymi więcej pracy i siły metodami. Należy też pamiętać, że odlowacianie bruku może go także zniszczyć, jeżeli wykonujemy tę czynność nieumiejętnie i niewłaściwymi przyrządami. Warto o tym pamiętać i pilnować regularnego odgarniania jeszcze nie zamarzniętego śniegu, co sprawi, że nie będziemy musieli sięgać po bardziej radykalne rozwiązania.  

Używanie zwykłej soli 

Posypanie zaśnieżonej powierzchni solą sprawia, że lód i śnieg się szybko roztapiają, jednak zwykła kuchenna sól może spowodować uszkodzenia bruku i niezbyt estetyczne przebarwienia na kostce. W tym przypadku znacznie bezpieczniejszy będzie specjalny środek przeznaczony właśnie do betonowych powierzchni, jednak przy ich stosowaniu należy także być ostrożnym, ponieważ złe użycie również skończy się uszkodzeniem kostki brukowej. Aby być pewnym, że nie uszkodzimy naszego podjazdu czy podwórka najlepiej użyć zwykłego piasku, który po posypaniu zabezpieczy przed ślizganiem – należy jednak pamiętać, że w czasie roztopów powstanie z niego błoto, które trzeba będzie dokładnie sprzątnąć, ponieważ nie tylko może ono przeszkadzać, ale przy kolejnych minusowych temperaturach szybko zamarznie. 

Używanie niewłaściwych sprzętów

jaka-odsniezarke-wybracOstre narzędzia takie jak łopaty mogą zarysować bruk, spowodować jego pęknięcia oraz nieestetyczne odpryski. Jeśli już chcemy używać łopaty do odśnieżania to koniecznie musi być ona plastikowa i najlepiej jakby była zakończona gumowym ochraniaczem. Warto także wykorzystać specjalne odśnieżarki na przykład elektryczne lub mniejsze modele spalinowe, które z łatwością usuną zalegający śnieg oraz poradzą sobie nawet ze zlodowaciałą warstwą. 

Do procesu pozbywania się śniegu z kostki brukowej należy podejść rozważnie. Błędy popełniane podczas odśnieżania oraz brak odpowiedniego sprzętu mogą skutkować nieestetycznymi pęknięciami, odpryskami oraz zarysowaniami kostki. Dlatego warto wcześniej przygotować właściwe sprzęty lub zakupić je w specjalistycznym sklepie, a także zaplanować odśnieżanie i trzymać się regularności. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP