Dmuchawy i odkurzacze do liści przydatne w każdym ogrodzie

dmuchawy-i-odkurzacze-do-lisci

Powoli żegnamy lato, a jednocześnie przygotowujemy się na przyjście złotej, polskiej jesieni. Oprócz kwitnących wrzosów i babiego lata, wrzesień wiąże się także z czasem porządków w przydomowych ogrodach. Aby znacznie ułatwić sobie pracę, najlepiej zdecydować się na zakup dmuchawy lub odkurzacza do liści. Jakie są zalety tych urządzeń i dlaczego warto z nich korzystać?

Do czego przydają się dmuchawy i odkurzacze ogrodowe?

dmuchawa-i-odkurzacz-do-lisciSpośród licznych prac, które należy wykonać w ogrodzie jesienią, jedną z najbardziej uciążliwych jest usunięcie zalegających na podłożu liści. Tradycyjne metody oczyszczania chodników oraz ścieżek, takie jak zamiatanie czy grabienie często nie przynoszą pożądanych rezultatów, a dodatkowo wymagają poświęcenia olbrzymiej ilości czasu i energii. W celu uniknięcia zbędnego wysiłku i efektywnego uporządkowania ogrodu oraz jego otoczenia, dobrze jest skorzystać z niezwykle praktycznych dmuchaw lub odkurzaczy ogrodowych. W swoim działaniu wykorzystują one strumień powietrza, który z łatwością unosi w górę zarówno liście, jak i niewielkie gałązki, czy piasek. Dzięki nim można zebrać zalegające zanieczyszczenia w jednym miejscu, a następnie bez problemu umieścić w pojemniku do segregacji odpadów zielonych.

Odkurzacz do liści czy dmuchawa – co wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem idealnego urządzenia do porządkowania ogrodu jesienią, warto wiedzieć czym wyróżniają się ich podstawowe funkcje. Do głównych zadań dmuchawy należy łatwe przemieszczanie liści i pyłu z konkretnych miejsc. Można jej używać zamiast miotły, a mobilność sprzętu zapewnia bowiem jego niewielka waga. Jako niewątpliwą zaletę dmuchawy warto wskazać także brak negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ najczęściej jest ona zasilana elektrycznie i nie emituje szkodliwych spalin. Najlepiej używać dmuchawy do usuwania suchych zanieczyszczeń. Wyjątkowa praktyczność to z kolei cecha charakteryzująca odkurzacze do liści. Ich działanie polega bowiem na zasysaniu odpadów prosto do specjalnego worka. Pojemność wybranych worków wynosi od 25 do nawet 70 litrów, dzięki czemu można porządkować konkretną przestrzeń bez konieczności dłuższych przerw w pracy. Ponadto, odkurzacz do liści doskonale sprawdza się do usuwania wilgotnych i mokrych liści, co jest szczególnie przydatne podczas jesiennych deszczy.

Dla idealnego porządku w Twoim ogrodzie

sprzatanie-lisci-w-ogrodzieWybierając najlepsze urządzenie do sprzątania liści, trzeba zastanowić się nad tym, jaką przestrzeń będziesz porządkować w okresie jesiennym. W przypadku małego ogrodu dobrym rozwiązaniem jest zakup elektrycznego odkurzacza do liści, który pracuje bardzo cicho i dodatkowo odznacza się łatwością obsługi. Jeśli natomiast na swojej działce nie posiadasz swobodnego dostępu do prądu i ma ona stosunkowo duże rozmiary, wygodę zapewni korzystanie z odkurzacza ogrodowego o napędzie spalinowym. Umożliwi on sprawne oczyszczanie ścieżek i chodnika, bez problemów ze zbyt krótkim kablem zasilającym. Dla najlepszego efektu, na otwartej przestrzeni najlepiej poruszać się ruchem wahadłowym i sukcesywnie zbierać liście. Podczas zakupu urządzenia warto również zwrócić uwagę na to, by odkurzacz został wyposażony w funkcjonalny rozdrabniacz, który wyraźnie zmniejsza objętość zbieranych odpadów, a co równie istotne, przyspiesza ich ewentualne kompostowanie. W sytuacji, gdy zależy nam na szybkim porządkowaniu nie tylko obszarów wokół domu, lecz także otwartych terenów, bez konieczności natychmiastowego zbierania liści, najlepiej wybrać wysokiej jakości dmuchawę.

Okres jesienny to czas wzmożonej pracy w naszych ogrodach. Aby ułatwić sobie pracę, a zarazem skrócić jej czas warto zdecydować się na zakup najlepszej klasy urządzeń do oczyszczania terenów zielonych. Dmuchawy i odkurzacze do liści z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom uporządkowanych ogrodów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP