Przygotuj się do wiosny! Jaki sprzęt ogrodniczy będzie niezbędny?

sprzet-ogrodniczy

Wiosną wszystkie rośliny zaczynają wracać do życia po długim, zimowym okresie wegetacji. Jest to wyjątkowo pracowity czas dla miłośników ogrodnictwa, do którego należy się przygotować, chociażby poprzez sprawdzenie czy posiadasz niezbędny sprzęt, ułatwiający prace ogrodowe.

Zadbaj o wiosenny trawnik

sprzet-ogrodniczyGdy trawnik nieco podrośnie i się zazieleni to znak, że jest gotowy do pierwszego koszenia. Właśnie dlatego bez wątpienia jednym z niezbędnych sprzętów ogrodniczych podczas wiosennych prac jest kosiarka. Wybór odpowiedniej w dużej mierze zależy od wielkości ogrodu. Do mniejszych poleca się modele elektryczne, które są lekkie, ciche i proste w eksploatacji, jednak posiadają znacznie mniejszą moc. Nie nadają się niestety do cięcia mokrej czy nawet tylko wilgotnej trawy, przez co nasza praca będzie w dużej mierze podporządkowana aktualnie panującym warunkom atmosferycznym. Do większych powierzchni lepiej sprawdzą się kosiarki spalinowe – ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są mobilne i nie jesteśmy zależni od ciągnącego się za kabla. Jednak z drugiej strony zasilane są paliwem, które jest droższe niż prąd – jest to mniej ekologiczne rozwiązanie. Modele te są również cięższe i głośniejsze. Trzeba także pamiętać, że aby trawnik cieszył pięknym i zdrowym wyglądem dobrze jest go poddać działaniu wertykulatora. Zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia polega na pionowym nacinaniu drani i usuwaniu martwych roślin, chwastów czy mchu. Dzięki temu trawa będzie zdrowsza i bardziej odżywiona.

O czym nie możesz zapomnieć?

Jedną z ważniejszych wiosennych prac w ogrodzie są również porządki terenu wokół domu. Należy pozbyć się połamanych przez silny wiatr gałęzi czy drzew – do ich rozdrobnienia na mniejsze kawałki przyda się pilarka. Świetne sprawdzi się przy cięciu miękkiego drewna, jak sosna i świerk, lecz poradzi sobie też z dębem. W późniejszym czasie może być przydatna również w trakcie drobnych prac remontowych, na przykład w altance. Wśród sprzętu ogrodniczego, o którym nie możemy zapomnieć jest też glebogryzarka. Dzięki niej rozluźnisz i napowietrzysz ziemię, przygotowując ją tym samym pod zasiew. Wybierając odpowiedni model istotne jest uwzględnienie powierzchni ogrodu oraz to, czy będziesz stosować ją głownie na na grządkach i rabatach czy również na trudniejszych terenach, np. trawniku.

Piękny żywopłot

sprzet-ogroniczyW dbaniu o żywopłot niezastąpione będą odpowiednio dobrane do potrzeb, specjalistyczne nożyce. Coraz rzadziej używa się już modeli ręcznych – znacznie wygodniejsze są te z napędem elektrycznym. Dzięki temu urządzeniu można nadać krzewom odpowiedni kształt w precyzyjny i szybki sposób. Pamiętaj, że żywopłot jest, tak samo jak trawnik, swego rodzaju wizytówką ogrodu, dlatego ważne jest, aby do jego pielęgnacji korzystać ze specjalistycznego sprzętu.

Wiosna to czas, na który z wytęsknieniem czeka wielu ogrodników. Przygotowując sprzęt na nowy sezon pamiętaj, aby odpowiednio dobrać go do potrzeb i oczekiwań, co może mieć znaczący wpływ na kondycję roślin.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP