Urządzenia akumulatorowe – przydatne w każdym ogrodzie

krysiak narzedzia

Technologia w dzisiejszych czasach rozwija się coraz szybciej, a za stawianymi przez nią wymaganiami podążają również narzędzia ogrodowe. Wśród nowszych urządzeń do pielęgnacji roślin coraz częściej pojawiają się modele z napędem akumulatorowym. Jak działają i dlaczego warto włączyć je do swojego wyposażenia?

kosiarka krysiakMechanizm działania urządzeń akumulatorowych

Urządzenia akumulatorowe z jednej strony działają podobnie, jak te typowo elektryczne, ponieważ również są zasilane prądem, ale z drugiej strony nie potrzebują kabla, co upodabnia je do sprzętu spalinowego. Jest to możliwe, ponieważ sercem systemu każdego z produktów z tej kategorii jest akumulator. Zależnie od wielkości i zapotrzebowania, może mieć on różną pojemność. Wystarczy na określony czas przed użyciem podłączyć go ładowarką do źródła zasilania – dokładnie tak samo, jak telefon komórkowy albo aparat fotograficzny. Po odłączeniu zbiornik energii jest napełniony co oznacza, że można rozpocząć wykonywanie ogrodniczych prac. Im większa wykorzystywana moc, tym szybciej będzie trzeba ponownie naładować urządzenie.

Korzyści dla ogrodnika

Ograniczony czas pracy to właściwie jedyna wada tego rodzaju narzędzi ogrodniczych, a ich liczne zalety z pewnością ją równoważą. Z praktycznego punktu widzenia, właściciel zyskuje możliwość wykonania swoich obowiązków bez generowania niepotrzebnego hałasu. Ważnym plusem jest także wygoda – urządzenia akumulatorowe są stosunkowo lekkie i poręczne, a przy tym ich zasięgu nie ograniczają ciągnące się za nimi przewody. Trudno nie zauważyć również, że są to bardzo dobre odpowiedniki urządzeń spalinowych o podobnym zastosowaniu ze względów ekologicznych. Nie generują do atmosfery szkodliwych gazów, bo nie zachodzi proces spalania paliwa.

nozyce krysiakPrzykłady urządzeń

Akumulatorem da się zasilić praktycznie wszystkie większe i mniejsze maszyny, ale ich niektóre typy sprawdzają się szczególnie dobrze w codziennej pracy. W pierwszej kolejności można wymienić wszelkiego rodzaju nożyce do podcinania żywopłotu. Ich nieduże, ale za to bardzo wydajne silniki elektryczne ważą niewiele, dzięki czemu da się je podnieść tylko jedną ręką i bez problemu dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Z tego samego powodu do urządzeń akumulatorowych zaliczają się liczne kosiarki ręczne oraz przycinarki do trawy. Są łatwe w użyciu i wyjątkowo precyzyjne, więc z ich pomocą trawnik idealny jest na wyciągnięcie ręki. Coraz częściej takie źródło zasilania montuje się także w dmuchawach do liści, pilarkach oraz kosach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP