Myjka ciśnieniowa pomocna w utrzymaniu czystości w ogrodzie

Właściciel domku dba o czystość jego obejścia i ogrodu, tak by prezentowały się jak najlepiej. Utrzymanie porządku bywa męczące i czasochłonne. Świadomość tego ile wysiłku trzeba włożyć w utrzymanie czystości w ogrodzie mają w szczególności posiadacze chodników z kostki brukowej, ścieżek ogrodowych, czy kafelków balkonowych/tarasowych. Czyszczenie tych elementów może nam znacznie ułatwić myjka ciśnieniowa.

W ostatnich latach narzędzie to stało się szczególnie popularne głównie ze względu na wiele możliwości zastosowania. Myjka ciśnieniowa nie służy jedynie do mycia kostki brukowej.  Dzięki zwiększonemu ciśnieniu wody w myjce możemy umyć także podmurówki, kafelki i wylewki balkonowe i tarasowe, a nawet okna, elewacje czy narzędzia.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?    

To, z jakiej myjki będziemy korzystać, zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów będzie ona przez nas wykorzystywana. Inną ważną kwestią jest to, jaka ilość strumieni będzie nam potrzebna oraz jak wydajna jest sama pompa. Przy wyborze odpowiedniej myjki uwagę należy zwrócić również na jej ciężar i wielkość, bowiem powinna być ona takich rozmiarów abyśmy mogli się nią sprawnie posługiwać. Obecnie na rynku są dwa rodzaje tego typu urządzeń – takie, które wytwarzają niższe i wyższe ciśnienie. Wytwarzające znacznie niższe ciśnienie sprawdzają się  przy okazjonalnych pracach w ogrodzie, myciu pojazdów, elewacji, podłóg i innych sprzętów. Są polecane do prac związanych z utrzymaniem porządku i czystości wokół domu i w ogrodzie. Drugim rodzajem są myjki wytwarzające znacznie wyższe ciśnienie – wykorzystywane do zastosowań profesjonalnych, przede wszystkim w pracach remontowych i budowlanych.

Polecamy te oto modele myjek ciśnieniowych:

  • Grizzly HDR 100 – myjka o mocy 1450 W, wytwarza ciśnienie ok. 100 bar. Jej kompaktowe rozmiary pozwalają na łatwe manewrowanie podczas pracy. Sprawdzi się podczas podstawowego czyszczenia – mebli ogrodowych, kafelków balkonowych i tarasowych, również pomocna przy myciu samochodu.
  • Grizzly HDR 150 – myjka o mocy 2100 W, wytwarza ciśnienie 150 bar. Posiada duże kółka ułatwiające transport oraz bęben do nawinięcia węża wysokociśnieniowego (wąż o długości 6m). Wyższe ciśnienie umożliwi czyszczenie intensywniejszych zabrudzeń oraz mycie nierównych powierzchni. Sprawdzi się podczas czyszczenia chodników, ścian, nadaje się również do czyszczenia pojazdów, rowerów.

Jakie są zalety myjek ciśnieniowych?

  • zmniejszają zużycie wody – dzięki strumieniom o wysokim ciśnieniu do czyszczenia i mycia wystarcza przepływ ok. 300-500 litrów na godzinę
  • zmniejszają zużycie środków czyszczących – czasem nie musimy dodawać ich wcale (siła wody wystarcza do usunięcia wielu zabrudzeń)
  • zwiększają wygodę prac porządkowych i są łatwe w użyciu

Korzystając z myjki możemy znacznie zwiększyć wydajność swojej pracy i skrócić czas jej wykonywania, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na wypoczynek w czystym, zadbanym ogrodzie.

 

Pełna oferta urządzeń ogrodniczych dostępna na TEJ STRONIE.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP