Kosiarka elektryczna – dlaczego warto ją wybrać?

kosiarka-elektryczna

Trawnik jest pewnego rodzaju wizytówką każdego ogrodu, dlatego należy o niego odpowiednio dbać. Fantastycznie sprawdzi się do tego kosiarka elektryczna, uważana za jedną z najprostszych w użyciu. Dowiedz się, dlaczego warto ją wybrać.

Kosiarka elektryczna – dla kogo będzie idealna?

Kosiarka elektryczna, w zależności od rozmiaru, który wybierzesz idealnie sprawdzi się do małych lub średnich ogrodów. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że urządzenia te potrzebują ciągłego dostępu do prądu. Podczas pracy należy szczególnie uważać na przewód elektryczny, aby nie najechać na niego. Warto jednak wiedzieć, że coraz popularniejsze stają się kosiarki z akumulatorem, który pozwalają na większy obszar działań i ułatwiają manewrowanie. Sprzęt tego typu będzie dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ekologiczne podejście do życia, ponieważ jego źródłem energii jest prąd, dzięki czemu nie produkuje zanieczyszczających środowisko spalin, a także pracuje na niższych obrotach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie wielkością i mocą, dlatego łatwiej nam wybrać idealny

Zalety kosiarek elektrycznych

kosiarka-elektrycznaPierwszą zaletą kosiarek elektrycznych jest fakt, o którym wcześniej wspominaliśmy, czyli to, że pracują one na niższych obrotach, a co za tym idzie są znacznie cichsze, dzięki czemu swoją pracą nie zaburzą spokoju osobom w okolicy, a dodatkowo podniosą komfort pracy dla samego użytkownika. Są też jednymi z najlżejszych urządzeń do koszenia trawy, dlatego nie potrzeba dużo siły podczas ich użytkowania. Modele na akumulator dają dodatkowy komfort pracy, ponieważ nie trzeba dodatkowo siłować się z kablem i ewentualnie korzystać z przedłużaczy, aby zwiększyć pole manewru. Pamiętaj jednak, że te modele, które potrzebują stałego podpięcia do prądu nie rozładują się, a więc ma potrzeby pamiętać o ładowaniu akumulatora oraz martwić się o to, że nie zdąży się wykonać całej pracy za jednym razem. Faktem jest jednak, że niezależnie od tego, na jaki rodzaj kosiarek elektrycznych się zdecydujesz, prąd jest znacznie tańszym źródłem zasilania niż np. ropa.

Jaką kosiarkę wybrać?

Kupując kosiarkę ważną kwestią, którą bezsprzecznie powinno się wziąć pod uwagę jest napęd. Zdecydowanie odciąży użytkownika, ponieważ w trakcie pracy nie będzie musiał pchać sprzętu własną siłą. Istotne są także parametry, czyli między innymi moc silnika. Mające poniżej 1000 W poleca się do małych powierzchni, na których nie znajduje się wiele nierówności. Jeśli wybierzesz za słaby sprzęt, szybko ulegnie on zniszczeniu. Warto jest też zwrócić uwagę, czy kosiarka jest wyposażona w dodatkowy kosz, w który podczas koszenia umieszczona jest trawa, dzięki czemu nie będzie trzeba jej później grabić.

Kosiarki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są wygodne i proste w obsłudze, dlatego posiadacze ogrodów tak chętnie je wybierają.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP