Opryskiwacz do ogrodu – jaki wybrać?

opryskiwacz-do-ogrodu

Opryskiwacze do ogrodu posiadają wiele zastosowań. Nie tylko przydadzą nam się przy okazji podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, lecz również pomogą w zabezpieczeniu roślin przed różnego rodzaju chorobami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu idealnego sprzętu na naszą działkę.

Opryskiwacz do ogrodu – do czego będzie potrzebny?

opryskiwacz-do-ogroduOpryskiwacz do ogrodu znacząco ułatwi nam wiele zabiegów pielęgnacyjnych. Jedną z jego podstawowych zalet jest to, że pomoże równomiernie rozprowadzić nawóz po całej powierzchni. Zazwyczaj sprzęt ten wybiera się również do aplikacji różnego rodzaju środków ochrony roślin, które mają zabezpieczyć nasze uprawy przed niektórymi szkodnikami czy chwastami. Wiele osób używa ich też do spryskiwania roślin wodą – w szczególności tę metodę stosuje się w domu, aby zadbać o wysoki poziom wilgotności. Jest to istotne, ponieważ ponad 90% płynu wyparowuje przez powierzchnię liścia. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju opryskiwacze – do najpopularniejszych należą ręczne, polecane do mniejszych ogrodów, a także spalinowe, z których korzysta się przy okazji większych terenów.

Opryskiwacz ręczny a spalinowy

Opryskiwacz ręczny świetnie sprawdza się do niewielkich przydomowych ogródków czy przy okazji pielęgnacji roślin doniczkowych, które hodujemy w domu. Najprostsze w użytku są modele o działaniu pulsacyjnym. Wystarczy nacisnąć dźwignię, aby rozpylić płyn, jednak przy nieco większej powierzchni może stać się to dosyć uciążliwe, dlatego dobrze jest wziąć pod uwagę, opryskiwacze o działaniu ciśnieniowym. Wyposażone są one w pompkę, za sprawą której płyn wtłaczany jest do rurki, z której zostaje rozpylony. Przykładem, będzie model ręczny Tukan 1600 16 l z lancą z włókna szklanego. Komfort korzystania zdecydowanie podnosi regulowana dysza. Jeśli chodzi z kolei o opryskiwacze spalinowe świetnie sprawdzają się w sadach, na plantacja oraz podczas prac na terenie działek typowo uprawnych. Tego typu napęd znacząco zwiększa wydajność, ponieważ będziemy mogli zrezygnować z manualnego pompowania płynu. Opryskiwacz spalinowy Handy YOS314 posiada nie tylko elektroniczny zapłon, lecz także daje możliwość opryskiwania proszkowego.

Czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze opryskiwacza musimy kierować się przede wszystkim wielkością powierzchni, którą będziemy chcieli poddać działaniu sprzętu. Powinniśmy również wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonany jest zbiornik, ważne aby był on lekki, lecz jednocześnie odporny na działanie substancji chemicznych. Dla wielu osób kluczową kwestią będzie cena – ręczne modele należą do tych zdecydowanie tańszych, jednak często warto jest dopłacić do takiego, który zapewni nam wyższy komfort korzystania oraz pomoże zaoszczędzić dużą ilość czasu. Jeśli podejmiemy decyzję o zakupie opryskiwacza spalinowego, dobrze jest sprawdzić, czy jest zaopatrzony w dyszę, a może w lancę. Pierwsze rozwiązanie pozwoli nam bardziej równomierni rozporawdzić środki, jednak drugie dotrze do trudniej dostępnych miejsc.

Opryskiwacz należy do obowiązkowego wyposażenia każdego ogrodnika, niezależnie od tego czy posiadamy malutki ogródek, czy jesteśmy właścicielami większej plantacji. Zdecydowanie poprawi komfort naszej pracy, a także wpłynie na kondycję roślin.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP