Jak skutecznie wyczyścić taras i kostkę wokół domu?

jak-wyczyscic-taras-i-kostke

Niezależnie od pory roku każdy ogrodnik chce, aby jego taras, podjazd czy przydomowy chodnik zachwycały czystością. Wiosną i latem zarówno drewniane, jak i betonowe powierzchnie są szczególnie narażone na tworzenie się zabrudzeń. W jaki sposób łatwo i skutecznie wyczyścić taras oraz kostkę wokół domu? Poznaj kilka sprawdzonych porad.

Taras jak nowy

jak-wyczyscic-tarasCiepłe, letnie i jesienne wieczory zachęcają do spędzania czasu na tarasie. Jednak zanim zaczniesz się relaksować, warto w odpowiedni sposób zająć się pielęgnacją miejsca wypoczynku. Przede wszystkim, powinieneś dopasować rodzaj środków czyszczących do materiału, z którego został wykonany taras. Popularne i doskonale prezentujące się w każdym otoczeniu drewniane tarasy wymagają szczególnej uwagi. Konieczne jest z pewnością systematyczne sprawdzanie stanu wszelkiego typu wkrętów, a także uzupełnianie ewentualnych ubytków w strukturze drewna. Ponadto taras należy odpowiednio oczyścić z osadów i kurzu. Doskonale nadaje się do tego wygodna nylonowa szczotka. Po wyczyszczeniu drewnianej powierzchni istotne jest zabezpieczenie nawierzchni, najlepiej za pomocą specjalnego olejku do drewna. Właściciele tarasów pokrytych płytkami ceramicznymi mają przed sobą nieco łatwiejsze zadanie. Tego typu powierzchnie nie pochłaniają brudu, dlatego też można je bez problemu umyć przy użyciu wody zmieszanej z dobrej jakości detergentem. W przypadku bardziej zabrudzonych płytek warto zastosować szczotkę rolkową lub poręczną myjkę ciśnieniową. Obydwa urządzenia świetnie poradzą sobie z chropowatymi nalotami oraz zabrudzeniami zgromadzonymi w fugach.

Szybkie i sprawne czyszczenie kostki

Jeśli natomiast posiadasz taras wyłożony kostką brukową, możemy mieć do czynienia z innymi rodzajami zabrudzeń. Struktura kostki jest bowiem często narażona na osadzanie się mchu, czy poplamienie tłustymi substancjami, takimi jak chociażby olej od grilla. Kostka brukowa wokół domu może także zostać zabrudzona przez olej silnikowy. Aby skutecznie oczyścić taras i inne powierzchnie z kostki warto umyć nawierzchnię ciepłą wodą z dodatkiem środka odplamiającego. Dobrze sprawdzą się także specjalne spraye. Taka powierzchnia wymaga dodatkowo odpowiedniej, a jednocześnie regularnej impregnacji. Dzięki niej struktura kostki będzie chroniona przed nadmiarem wilgoci, zachowa swój oryginalny kolor oraz odporność przed działaniem niskich temperatur.

Chodnik bez nieproszonych gości

Na każdym tarasie lub chodniku zlokalizowanym w bliskiej obecności ogrodu mogą się pojawić niechciane rośliny. Zwłaszcza trawa ma zdolność do zakorzeniania się w niewielkich szczelinach pomiędzy fugami i krawężnikami. W skutecznym i długotrwałym usunięciu chwastów pomoże stalowa szczotka z powłoką do czyszczenia spoin. Ponadto przyda się również obcinarka krawędzi, która pozwala precyzyjnie skrócić trawę nachodzącą na płyty chodnikowe. Perfekcyjnie przytnie także rozwijający się w fugach mech.

Taras to jedno z ulubionych miejsc każdego z nas. Jego pielęgnacja nie musi być czasochłonna i żmudna – wystarczy jedynie wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Właściwie dopasowane substancje czyszczące oraz wygodna i funkcjonalna szczotka pozwolą szybko, a co równie istotne niezwykle skutecznie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni. Koniecznie obejrzyjcie poniższy filmik, na którym prezentujemy czyszczenie tarasu za pomocą szczotki GLORIA MultiBrush SpeedControl.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP