Nożyce akumulatorowe, czyli czym przycinać żywopłot?

urządzenia akumulatorowe

Każdy właściciel ogrodu marzy o reprezentacyjnym, idealnie przyciętym żywopłocie. Chociaż sam proces hodowli jest dosyć czasochłonny, równie ważna jest późniejsza pielęgnacja, w której bez wątpienia pomogą nożyce akumulatorowe.

Czym przycinać żywopłot?

O pielęgnacji żywopłotu należy pamiętać już na na początku wiosny – szczególnie w marcu i kwietniu. Okres przycinania w dużej mierze zależy od tego, z jakich roślin się on składa. Kluczową rolę podczas przycinania odgrywają tutaj nożyce, które odpowiadają za wygląd żywopłotu oraz za komfort naszej pracy. Niezależnie od tego, jakie posiadamy, ważne jest, aby przygotować je do sezonu – obowiązkowe jest czyszczenie i ostrzenie. Jeśli będziesz przycinać gałązki brudnym sprzętem, narazisz je chociażby na chorobę grzybiczą. Skupmy się jednak nad tematem wyboru nożyc. Ręczne, chociaż zdecydowanie należą do tych najtańszych, sprawdzą się w małych ogrodach, przy niewielkich rozmiarów roślinach. Kilkugodzinna praca z ich użyciem będzie męcząca, a efekty nie tak satysfakcjonuje, jak w przypadku urządzeń akumulatorowych, dzięki którym w szybki i prosty sposób uzyskasz równo przyciętą powierzchnię.

Nożyce akumulatorowe – zastosowanie

Nożyce akumulatorowe będą wspaniałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodne i skuteczne metody. Świetnie sprawdzą się bowiem do przycinania krzewów i małych drzew. Polecane są w szczególności do średniej wielkości ogrodów, dlatego sprawnie sobie poradzą z praktycznie każdym żywopłotem. Pierwszą zaletą jest fakt, że te nożyce pozwalają równo przyciąć dużą powierzchnię w stosunkowo krótkim czasie, a rezultaty naszych działań będą znacznie lepsze niż przy korzystaniu z narzędzi ręcznych, którymi zazwyczaj nie jesteśmy w stanie obciąć małych, wystających gałązek. Pamiętaj, że bardzo istotna jest odpowiednia konserwacja urządzenia – chodzi tutaj o regularne ostrzenie noży, które będąc tępe mogą nie poradzić sobie z grubszymi odrostami.

Jak wybrać nożyce?

nozyce-akumulatoroweNożyce akumulatorowe są świetnym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na korzystaniu z możliwie jak najbardziej ekologicznego sprzętu, a także na wygodzie i poręczności. Na rynku znajdziemy wiele modeli, dlatego warto jest wiedzieć, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Bardzo istotny jest rodzaj akumulatora, od którego uzależnione jest, jak długo będzie można pracować bez ładowania. Zazwyczaj jest to około godziny, jednak wydajność przede wszystkim wiąże się z mocą silnika. Za jedne z najbardziej wydajnych uważane są modele 36-voltowe. Ważne też, aby sprawdzić długość listew (najdłuższe polecane są do wysokich roślin) czy też rozstaw zębów. Z kolei na komfort pracy z urządzeniem największy wpływ ma waga i rodzaj rękojeści. Dobrze, jeśli zakupiony sprzęt będzie wyposażony także w dodatkowe zabezpieczenia.

Nożyce akumulatorowe są jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań, bowiem nie potrzebują stałego dostępu do źródła prądu. Pamiętaj jednak, że aby żywopłot cieszył pięknym wyglądem istotny jest nie tylko wybór sprzętu, lecz również regularna pielęgnacja.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP