Glebogryzarka niezastąpionym pomocnikiem w ogrodzie

glebogryzarka-niezastapionym-pomocnikiem

Zbliża się wiosna, a razem z nią sporo ogrodniczych obowiązków. Aby najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu warto wspomóc się niezastąpionymi urządzeniami. Jednym z nich jest glebogryzarka – sprawdź do czego służy i na jaki model się zdecydować.

Glebogryzarka pomocnikiem w ogrodzie

Glebogryzarka nie jest najpopularniejszym urządzeniem ogrodniczym, jednak warto wiedzieć do czego służy i czy jej zakup jest opłacalny. Jeżeli nie przepadasz za ręcznym spulchnianiem ziemi, ta maszyna jest zdecydowanie dla Ciebie. Zapewne zdajesz sobie sprawę, jak często prace sezonowe i pielęgnacyjne w ogrodzie potrafią dać w kość. Warto więc wesprzeć się dostępnymi na rynku urządzeniami, które pozwolą zaoszczędzić czas i siły na przyjemniejsze czynności w ogrodzie. Do czego wykorzystać glebogryzarkę? Jest to maszyna, która szybko dotlenia ziemię tworząc przestrzeń, gdzie kumuluje się woda i powietrze. Dzięki niej też sprawnie pozbędziesz się chwastów. Jest idealnym pomocnikiem każdego, kto chce przygotować swój ogród pod uprawę roślin bądź założyć nowy trawnik.

Rodzaje glebogryzarek

glebogryzarkaTo jaką glebogryzarkę wybrać zależy od terenu, w którym chcesz z nią pracować. Przede wszystkim trzeba dokonać wyboru między glebogryzarką ręczną, elektryczną bądź spalinową. Ta ostatnia pozwala na pracę mobilną na dużym terenie, gdzie znajduje się twarda i zbita ziemia. Bardzo często posiada dwa biegi – przedni oraz wsteczny. Z kolei glebogryzarka elektryczna jest bardzo cicha i poręczna, jednak wymaga stałego dostępu do gniazdka elektrycznego, co znacząco ogranicza pole manewru. Idealnie nada się do średniego ogrodu z miękką ziemią, gdzie istnieje wiele możliwości podłączenia przedłużacza. Ręczny rodzaj urządzenia nie wspomaga użytkownika żadną mocą, przez co wymaga większego nakładu wysiłku. Taka glebogryzarka jest bardzo lekka i mobilna, a zazwyczaj jej szerokość robocza nie przekracza 50 cm.

Jak wybrać najlepszą glebogryzarkę?

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, glebogryzarki występują w wielu wariantach, które można dopasować do własnych preferencji oraz rodzaju ogrodu. Posiadając bardzo duży ogród bądź poletko trzeba zwrócić uwagę na moc silnika oraz szerokość roboczą. Warto wybrać urządzenie o jak największych wartościach, ponieważ im większa szerokość, tym szybciej będzie pracować glebogryzarka, a teren zostanie przekopany znacznie sprawniej, bez zbędnej liczby okrążeń. Dla mniejszych ogrodów, wystarczy szerokość robocza mierząca od 20 do 40 cm. Istnieją także rodzaje glebogryzarek z wymiennymi częściami, dzięki czemu można dopasować szerokość do konkretnego terenu przy posiadaniu tylko jednego urządzenia. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest średnica kół. Im większa, tym łatwiejsze jest manewrowanie maszyną po ogrodzie, a także praca na pochyłym terenie nie sprawia najmniejszych problemów. Glebogryzarka może posiadać także dodatkowe wyposażenie, takie jak obsypnik do okrywania kopców i kiszonek oraz krawędziarkę do wyrównywania krawędzi chodników.

Wspieranie się specjalistycznymi urządzeniami podczas pielęgnacji ogrodu pozwala zaoszczędzić czas oraz zwiększyć efekty. Glebogryzarka oraz jej działanie jest na tyle skuteczne, że posiadanie tej maszyny w swoim ogrodzie będzie wspaniałą inwestycją na lata, a odpowiednio dobrana przyśpieszy wiosenne przygotowywania ogrodu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP