Ostre cięcie, czyli do czego przyda się pilarka spalinowa?

ostre-ciecie

Pilarka spalinowa to urządzenie, które sprawdzi się niemal na każdej działce oraz w ogrodzie. Usprawnia wiele prac, skraca czas ich trwania, a samo jej użytkowanie nie sprawia najmniejszych problemów – o ile jest wykorzystywana zgodnie z zasadami. Do czego zatem przyda się pilarka spalinowa? Na to i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury! 

Jak działa pilarka spalinowa? 

Pilarki spalinowe dostępne w naszej ofercie wyposażone są w wydajny, dwusuwowy silnik – dzięki temu można dobrać urządzenie odpowiednio do swoich potrzeb. Do domowych potrzeb wystarczy Ci sprzęt o mocy 1 KM, do prac bardziej profesjonalnych przeznaczone są modele o mocy od 2 KM wzwyż. Ponadto ten rodzaj pilarek charakteryzuje się dwoma zbiornikami: jeden na mieszankę paliwa oraz drugi przeznaczony na olej do smarowania łańcucha. Z racji na różnorodne zastosowanie, zostały wyposażone w solidną masywniejszą obudowę, która zapewnia odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. 

Do czego przydatna jest pilarka spalinowa? 

pilarka-spalinowaJak już wspominaliśmy, pilarka spalinowa ma bardzo szeroki zakres prac, do których może zostać wykorzystana. Polecamy ją szczególnie do pielęgnacji przydomowych lasków, krzewów, a także niższych drzewek ogrodowych. Ponadto to urządzenie świetnie sprawdzi się do cięć pielęgnacyjnych oraz usuwania złamanych, obumarłych, powalonych przez zjawiska atmosferyczne drzew. Również okrzesywanie i wycinka gałęzi, konarów czy krzaków o większych rozmiarach nie powinna stanowić żadnego problemu. W pracach przydomowych i działkowych pilarka spalinowa pozwoli na sprawne przycinanie drewnianych elementów, takich jak deski, kantówki czy belki. Dzięki niej błyskawicznie przygotowujemy również drewno na opał poprzez pocięcie go na mniejsze kawałki. Znacznie bardziej wprawieni i utalentowani użytkownicy mogą ją wykorzystać do wykonywania drewnianych rzeźb. 

Zalety i wady pilarek spalinowych 

Jak każde urządzenie, także pilarka spalinowa posiada swoje wady i zalety, jednak tych drugich jest znacznie więcej, dlatego przedstawimy je w pierwszej kolejności. Jest to solidne, mocne i wytrzymałe urządzenie, a przy tym niezwykle mobilne – jego zasięg nie jest uzależniony od dostępu do energii. Pilarka spalinowa posiada proste zasilanie bazujące na odpowiednim paliwie, nie wymagając stałego podłączenia do źródła zasilania. Idealnie nadaje się nie tylko do amatorskiego użytku, ale będzie odpowiednia także dla bardziej wprawionych użytkowników. Z wad natomiast można wymienić jedynie hałas, spaliny oraz konieczność regularnego czyszczenia i przeglądu. 

Pilarka spalinowa to wszechstronne urządzenie, które będzie przydatne nie tylko w lesie, ale również na działce i w ogrodzie. Jeżeli nie wiesz, jakie parametry będą idealne dla Twoich potrzeb, skonsultuj się z doradcami w naszym sklepie – na pewno odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, rozwieją wątpliwości oraz pomogą dobrać odpowiedni sprzęt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP