Sprzęt ogrodniczy – kupić czy wypożyczyć?

Zadbany ogród jest wizytówką każdego domu. Pięknie wyglądające rabaty i starannie przycięta trawa sprawiają, że staje się on przyjaznym miejscem do spędzania czasu z rodziną. Aby było to możliwe ważna jest jego odpowiednia pielęgnacja, a to wymaga często specjalistycznego sprzętu, na którego zakup nie zawsze pozwalają środki finansowe. Podpowiadamy zatem jakie zalety ma wypożyczenie sprzętu ogrodniczego oraz w których sytuacjach najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie jego zakup.

kosiarka krysiakKażdy sezon w ogrodzie wiąże się z wykonywaniem innych prac, a więc i korzystania z innych narzędzi, którymi nie zawsze dysponujemy. Zaletą korzystania z usług wypożyczalni sprzętu jest przede wszystkim jego duża dostępność i w przypadku wielu akcesoriów, takich jak na przykład walec czy pilarka, natychmiastowa realizacja zamówienia. Tego typu firmy dbają o dobry stan techniczny powierzanego klientowi sprzętu, dlatego nie należy obawiać się o jego jakość. Niskie zużycie maszyn zwiększa komfort ich eksploatacji. Podstawowym atutem jest przede wszystkim niski koszt użytkowania, wypożyczenie kosztuje zazwyczaj kilka lub kilkanaście złotych na dobę, szczególnie w przypadku takich narzędzi jak kosiarka, pilarka, dmuchawa do liści czy nożyce elektryczne lub spalinowe. Droższe maszyny posiadają dodatkowe ubezpieczenie, które zabezpiecza nie tylko firmę udostępniająca sprzęt, ale także klienta przed ponoszeniem dodatkowych kosztów. Jest to szczególnie ułatwienie dla osób, które nie dysponują dużym wkładem własnym. Mogą one za drobną opłatą wykonać wszystkie niezbędne prace ogrodnicze. Jednak korzystanie z usług wypożyczalni to nie tylko oszczędność kosztów, ale także miejsca. Sezonowe wykorzystanie własnych narzędzi jest problematyczne pod względem jego konserwacji i przechowywania, szczególnie w przypadku osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca. Wypożyczanie sprzętu sprawia także okazję do skorzystania z fachowej porady pracowników sklepu, którzy dobrze znają specyfikę działania urządzeń i możliwości ich odpowiedniego wykorzystania.

norzyce krysiakDecydując się na pożyczenie sprzętu należy pamiętać, że każdorazowo podpisywana jest umowa najmu, w której określone są wszystkie warunki. Należy ją starannie przeczytać, ponieważ często za zniszczenie przewidziane jest obciążenie klienta kosztami naprawy, jeśli awaria nastąpiła z jego winy. W zamian za wypożyczenie niektórych narzędzi czy maszyn pobierana jest kaucja. którą zwraca się klientowi pod warunkiem, że sprzęt nie został uszkodzony. Choć stawki za najmowanie są korzystne, problem pojawia się w momencie konieczności dłuższego użytkowania, szczególnie małych przedmiotów, stosunkowo tanich. W takiej sytuacji koszt najmu może być porównywalny do kosztu zakupu. Do wad zaliczyć można także dostęp do sprzętu specjalistycznego, wszelkiego rodzaju siewników, ciągników jednoosiowych i glebogryzarek. Większość wypożyczalni dysponuje tylko standardowymi akcesoriami, znalezienie odpowiednich pojazdów czy narzędzi wiąże się z dużym nakładem czasowym.

Wypożyczanie sprzętu ogrodniczego ma zarówno swoje wady, jak i zalety. W przypadku krótkiego czasu użytkowania, szczególnie drogiego sprzętu, opłacalne będzie jego wynajęcie. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na drobne narzędzia, należy zastanowić się czy korzystniejszy nie okaże się ich zakup. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można będzie przeznaczyć na kupno ogrodowej architektury i pielęgnację zieleni, cieszącej oko podczas aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP