Rozdrabniacz do gałęzi – jaki wybrać?

rozdrabniacz-do-galezi

Podczas jesiennego przycinania drzew i krzewów w ogrodzie zostaje zazwyczaj wiele gałęzi. Niektórzy zbierają je, aby następnie wyrzucić. Zupełnie niepotrzebnie! Prace porządkowe można ułatwić sobie za pomocą rozdrabniacza do liści. Jakie są rodzaje rozdrabniaczy oraz który wybrać? O tym przeczytasz poniżej.

Rozdrabniacz do gałęzi – dlaczego warto go mieć?

Rozdrabniacz do gałęzi z pewnością ułatwi prace ogrodowe zarówno profesjonalnym ogrodnikom, jak i zapalonym działkowiczom. Dzięki niemu można w szybki sposób pozbyć się ściętych lub połamanych gałązek drzew i krzewów – jak sama nazwa sprzętu wskazuje, powoduje on ich rozdrobnienie. Dzięki temu pozyskane zrębki można wykorzystać między innymi do ściółkowania roślin czy jako składnik do ekologicznego nawozu (kompostu). Warto pamiętać, że w dużych ogrodach czy sadach przycinki gałęzi są obowiązkowe, ponieważ wpływają one na okazałość późniejszych plonów. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup odpowiedniego rozdrabniacza, by uniknąć niepotrzebnego chaosu po ogrodowych porządkach. Jaki zatem model wybrać?

Rozdrabniacz spalinowy – czym się wyróżnia?

rozdrabniacz-do-galeziJednym z rodzajów rozdrabniaczy jest ich wersja spalinowa. Moc tego typu sprzętu zwykle waha się od 1 do 6 KM. Spora waga urządzenia, solidna budowa oraz wydajny silnik zapewniają sprawne porządkowanie, bowiem za jego pomocą zmielisz duże fragmenty gałęzi nawet grubych gałęzi bez żadnego wysiłku, bowiem posiada on automatyczną funkcję ich samodzielnego wciągania. Rozdrabniacz spalinowy idealnie sprawdzi się w sadach oraz ogrodach o pokaźnej powierzchni – takiej, która nie umożliwia posługiwania się sprzętem z przewodem elektrycznym, czyli w miejscach, w których nie ma dostępu do źródła zasilania.

Zalety rozdrabniacza elektrycznego

Rozdrabniacze elektryczne do gałęzi to lekkie urządzenia, ważące nie więcej niż 30 kg, a zatem są niezwykle poręczne. Ich moc (sięgająca od 1,2 do 2,8 kW) oraz wydajność sprawiają, że sprzęt ten idealnie sprawdzi się w średnich i małych ogrodach. Niestety, działanie tego typu urządzeń jest ograniczone ze względu na dostęp do gniazdka elektrycznego, a także długość kabla. Nie jest to jednak duża uciążliwość, bowiem przy porządkowaniu niewielkich powierzchni nie ma problemu z przeniesieniem gałęzi. Warto dodać, że rozdrabniacze elektryczne są przyjazne dla środowiska.

Rozdrabniacz do gałęzi to niezastąpiony sprzęt w każdym ogrodzie przez cały rok! Jest to najlepszy pomocnik w pracach porządkowych, dzięki któremu pozbędziesz się zalegających gałęzi. Co więcej, pozyskane zrębki możesz wykorzystać do ściółkowania albo jako kompost.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP