Prysznic ogrodowy – jaki wybrać?

prysznic-ogrodowy

Planując letnie wyposażenie ogrodu nie możemy zapomnieć o prysznicu, który posiada wiele różnych zastosowań. Wspaniale sprawdzi się szczególnie w gorące dni, kiedy wielu z nas szuka różnych sposobów na schłodzenie się. 

Prysznic ogrodowy, czyli sposób na upały

Prysznic ogrodowy jest coraz bardziej doceniany ze względu na szereg możliwości, jaki daje nam jego zakup. Przede wszystkim szybko i wygodnie możemy się pod nim spryskać wodą, gdy doskwiera nam upał. Bez wątpienia jego zakup powinny rozważyć osoby, które posiadają dzieci. Najmłodszym wielką frajdę sprawi zabawa pod strumieniem wody, a na pewno będzie to znacznie bezpieczniejsza propozycja niż pozostawienie najmłodszych samych w basenie. W takim wypadku warto jest pomyśleć nad modelem z regulowaną wysokością, dzięki czemu zwiększymy komfort korzystania ze sprzętu. Zewnętrzny prysznic stanie na wysokości zadania, kiedy cały dzień pracujemy fizycznie w ogrodzie i potrzebujemy zwyczajnie szybko się odświeżyć. Urządzenie może mieć też szeroki wachlarz innych zastosowań. Może np. przynieść ulgę naszym pupilom, szukającym ochłodzenia.

Jak prysznic będzie najlepszy?

prysznic-ogrodowyNa rynku znajdziemy wiele różnych modeli, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi parametrami i wybrać ten, który okaże się najlepszy dla nas. Istotną kwestią jest chociażby pojemność zbiornika, która przede wszystkim powinna być uzależniona od tego kto i w jakim celu będzie wykorzystywał prysznic – czy ma on służyć tylko do szybkiego schłodzenia się podczas upałów, czy też do pielęgnacji roślin ogrodowych. Jeśli zależy nam szczególnie na tym drugim, warto jest zakupić sprzęt posiadający dodatkowo lancę teleskopową. Ważny jest również statyw – jak wcześniej zostało wspomniane najwygodniejsze są te regulowane, jednak nie możemy zapominać też o tym, że odpowiada on za stabilność całej konstrukcji. Niektóre modele wyposażone są w brodzik, jednak to, czy będziemy go potrzebować w dużej mierze zależy od tego, gdzie nasz prysznic zostanie umieszczony. Prysznic ogrodowy Sunny Style to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Co ważne, posiada on regulowaną głowicę, a także za pomocą promieni słonecznych ogrzewa wodę do temperatury 60 stopni Celsjusza. Dodatkowo, dzięki temu, że jest dostępny w wielu różnych kolorach, mamy pewność, że znajdziemy model idealnie pasujący do naszego ogrodu. 

Montaż prysznica

Najlepszym rozwiązaniem jest prysznic wolnostojący, ponieważ podczas montażu wystarczy zadbać jedynie o to, aby znajdował się on w okolicy źródła wody, a także, żeby miał zapewniony odpowiedni odpływ, dzięki czemu woda nie będzie zatrzymywała się w ogrodzie i doprowadzała do gnicia roślin lub też drewnianych konstrukcji. Gdy nie planujemy kąpieli z użyciem prysznica ogrodowego, wybrać możemy te, które zasila się deszczówką. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby móc się ochłodzić w gorące dni, warto jest zdecydować się na te solarne, które ogrzewają temperaturę płynu, bo pamiętajmy, że lodowata kąpiel, może być niebezpieczna podczas upałów, dlatego dobrze, gdy woda jest chociaż trochę ogrzana.

Prysznic ogrodowy posiada wiele zastosowań, co powoduje, że jest to sprzęt, który warto mieć na wyposażeniu. Pamiętajmy, aby wybierać go w zależności od naszych potrzeb. 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP