Jesienne cięcia, czyli kilka słów o pilarkach

Jesień to czas, w którym zwierzęta gromadzą zapasy, budują schronienia, skrzętnie przygotowują się na przetrwanie zimy. Jest to również pracowity czas dla właścicieli ogrodów, gdyż to właśnie wtedy należy przeprowadzić najróżniejsze porządki i procesy pielęgnacyjne, by jak najlepiej przygotować nasze drzewa i krzewy na nieunikniony mróz. Warto wtedy zaopatrzyć się w pilarki elektryczne lub spalinowe, dzięki którym będziemy mogli przycinać obumarłe gałęzie, by na wiosnę znowu wypuściły piękne pąki. Przy wyborze pilarki należy kierować się np. grubością przycinanych drzew i gałęzi czy odległością od miejsca zasilania. Zapoznanie się z parametrami, zaletami i wadami poszczególnych pilarek z pewnością pomoże w ich zakupie.

PARAMETRY
PILARKI SPALINOWE
PILARKI ELEKTRYCZNE
MOC (KM/W)

1, 5 – 9

1200 – 2000

DŁ. PROWADNICY (cm)

30 – 100

30 – 100

WAGA (kg)

3 – 10

ok. 3

POZIOM HAŁASU (dB)

110 – 120

90 – 100

POJEMNOŚĆ SILNIKA (cm³)

25 – 125

25 – 50

BEZPIECZEŃSTWO

osłona rąk/hamulec bezp.
blokada gazu

osłona rąk/hamulec bezp.
blokada gazu

ZUŻYCIE PALIWA

wzrasta wraz z pojemnością

ZUŻYCIE PRĄDU

wzrasta wraz z czasem użytkowania

Do głównych zalet pilarek spalinowych zaliczamy: mobilność, ciągła gotowość do pracy, rozległy zakres działania. W przypadku pilarek elektrycznych głównymi zaletami są: mniejsza waga – wysoki komfort pracy, brak emisji zanieczyszczeń.

Do prac lżejszych, typowo ogrodowych takich jak ścinanie niedużych gałęzi, przygotowanie drewna do kominka, przy pracach porządkowych w ogrodzie, a nawet w pracach stolarskich polecamy pilarki elektryczne np. Grizzly EKS 2200 QT.
Natomiast, wszędzie tam gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej lepsze będą pilarki spalinowe, które można wykorzystywać do cięcia drewna czy podcinania gałęzi drzew, np. Lider TS 520 E.
Podsumowując, by dokonać właściwego wyboru pilarki, ważne jest sprecyzowanie naszych potrzeb względem niej. Czy ma ona służyć do lekkich prac ogrodowych, czy też do cięższych, np., tych które wiążą się z wycinką drzew? To podstawowe pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, by móc cieszyć się możliwie jak najdłużej wybranym przez nas produktem.

 Pełna oferta pilarek dostępna na TEJ STRONIE.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP