Rozdrabniacz do gałęzi – jaki wybrać?

rozdrabniacz-do-galezi

Po przycięciu drzew jesienią w ogrodach czy sadach pozostaje wiele zróżnicowanych pod względem wielkości gałęzi, z którymi nie zawsze wiesz co zrobić? Możesz je wykorzystać jako opał do pieca lub kominka lub zamienić przycięte konary w zrębki do ściółkowania. W przyspieszeniu prac porządkowych oraz przygotowaniu drewna z pewnością pomoże rozdrabniacz do gałęzi – jaki wybrać, aby był skuteczny i służył przez długie lata?

Rodzaje rozdrabniaczy do gałęzi

spalinowy-rozdrabniacz-do-galeziSpośród rozdrabniaczy do gałęzi dostępnych w ofercie producentów warto przyjrzeć się rozdrabniaczom elektrycznym, spalinowym oraz ciągnikowym. Pierwszy z wymienionych typów charakteryzuje się niewielką mocą silnika, która wpływa na niski poziom emitowanego hałasu. Co równie istotne, rozdrabniacze elektryczne doskonale sprawdzają się do pracy na małych działkach i są bardzo mobilne, dzięki swojej niewielkiej wadze. Z kolei rozdrabniacze spalinowe odznaczają się znacznie większą mocą, wytwarzając jednocześnie sporą ilość dymu i szkodliwych decybeli. Będą dobrym wyborem dla osób posiadających duże ogrody lub plantacje owocowe. Ostatni z przedstawionych rodzajów, czyli rozdrabniacz ciągnikowy jest zasilany w prosty sposób za pomocą paska klinowego, co sprawia, że znacznie obniża się ich masa i można nimi pracować nawet w trudno dostępnych miejscach.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi jest najlepszy?

Wybierając praktyczny rozdrabniacz do gałęzi trzeba dokładnie sprawdzić informacje dotyczące najważniejszych parametrów. W konstrukcji urządzeń istotne funkcje spełniają przede wszystkim elementy tnące. Powinny one cechować się solidnym wykonaniem i odpornością na częstą eksploatację. Producenci wyposażają rozdrabniacze do gałęzi w dwa rodzaje ostrzy: noże ślimakowe oraz walce zębate. Noże ślimakowe doskonale zmniejszają rozmiary gałęzi drzew o dużym obwodzie. Wyróżniają się również dużą siłą cięcia oraz długim okresem sprawnego działania. Natomiast zamontowane w rozdrabniaczach walce zębate przydają się podczas cięcia twardego drewna. Bez wątpienia są także wyjątkowo wydajne i pobierają przy tym zwiększoną ilość mocy.

Dodatkowe funkcje rozdrabniaczy do gałęzi

jaki-rozdrabniacz-do-galezi-wybracPrzed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu rozdrabniacza do gałęzi należy wziąć pod uwagę nie tylko kluczowe funkcje urządzeń, lecz także dodatkowe wyposażenie, które może pomóc w usprawnieniu wykonywanych prac. Nowoczesne rozdrabniacze posiadają między innymi kosze lub pojemniki na zrębki, dzięki czemu cięte gałęzie trafiają w jedno miejsce i nie rozprzestrzeniają się po całym ogrodzie. Ponadto, korzystnym rozwiązaniem zastosowanym w budowie dużych rozdrabniarek jest system automatycznego wciągania gałęzi. Pozwala on samoczynnie przenosić drewno do wnętrza urządzenia, a następnie efektywnie je rozdrobnić. Ważnymi funkcjami dodatkowymi w rozdrabniaczach są również: bieg wsteczny, umożliwiający wycofanie rozpoczętego cięcia gałęzi lub łatwego zatrzymania maszyny w przypadku ewentualnego zacięcia się noży oraz wyłącznik przeciążeniowy, chroniący urządzenie przed awarią spowodowaną nadmiarem włożonego do środka drewna. Nie bez znaczenie pozostaje także kwestia wyboru rozdrabniacza posiadającego wytrzymałe kółka, pozwalające na swobodne przenoszenie maszyny w inne miejsce.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki rozdrabniacz do gałęzi jest najlepszy, koniecznie przejrzyj oferty producentów pod kątem własnych potrzeb. W małym ogrodzie z pewnością przydadzą się mobilne rozdrabniacze elektryczne, zaś do pracy na dużych działkach sprawdzą się duże rozdrabniacze spalinowe. Idealne urządzenie powinno również zostać wyposażone w dodatkowe, praktyczne funkcje, takie jak system automatycznego wciągania gałęzi czy bieg wsteczny.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP