Glebogryzarka elektryczna czy spalinowa – którą wybrać?

Glebogryzarka elektryczna czy spalinowa

Fakt, iż ciepłych dni jest coraz więcej cieszy każdego. Marzec to miesiąc, kiedy wszystko budzi się do życia i sprawia, że właściciele ogródków chętnie zabierają się do pracy. Jednym z koniecznych działań jest przygotowanie ziemi – jak wiadomo, wymaga ona przeprowadzania prac, które pozwolą na posadzenie w niej roślin. Podstawowym zadaniem każdego ogrodnika jest jej spulchnienie, w czym z pewnością pomoże glebogryzarka.

Spulchnianie ziemi – na czym polega i po co to robić?

Jaką glebogryzarkę wybrać?Spulchnianie ziemi to czynność, która polega na nakłuwaniu gleby, w wyniku czego naruszana jest jej wierzchnia warstwa. Takie działanie umożliwia dotarcie do gleby wody, powietrza i innych cennych składników odżywczych, które nie są w stanie przebić się przez twardą warstwę znajdującą się na wierzchu. Powierzchnia jest dzięki spulchnianiu równa i – co najważniejsze – odżywiona. Przy okazji tej pracy z ziemi są usuwane chwasty i inne niekorzystne składniki. Ręczne spulchnianie ziemi to obowiązek, który niestety wymaga dużo siły i czasu. Działanie to należy jednak wykonywać minimum 1-2 razy w roku, by móc cieszyć się pięknym, pełnym zdrowych roślin ogrodem.

Jaką glebogryzarkę wybrać?

Niemal każda osoba, która choć raz podjęła się ręcznego spulchniania ziemi praktycznie od razu przystąpiła do poszukiwania alternatywy dla tego niezwykle praco- i czasochłonnego obowiązku. Jak się okazuje, rozwiązaniem są łatwo dostępne urządzenia, czyli glebogryzarki. Są one stworzone do tego, by spulchniać i wyrównywać glebę, a jednocześnie sprawiać, że praca w ogrodzie stanie się przyjemniejsza i skuteczniejsza. Urządzenie to należy wybierać zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Rodzaj wybranej glebogryzarki zależy od tego, jak duża jest spulchniana powierzchnia oraz jak twarda jest wierzchnia warstwa gleby. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście budżet użytkownika oraz jego możliwości, takie jak na przykład dostęp do źródła prądu.

Rodzaje glebogryzarek

Zainteresowani zakupem mają do wyboru dwa rodzaje glebogryzarek. Pierwszym są glebogryzarki elektryczne wyposażone w silnik o mocy od 750 do 2000 W. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania elektrycznego i cieszyć się rozwiązaniem, dzięki któremu gleba jest spulchniona do głębokości około 20 cm w sposób szybki i sprawny. Są to urządzenia stosunkowo lekkie, które doskonale sprawdzają się podczas prac w przydomowym ogródku. Niezaprzeczalnym atutem tego typu urządzeń jest to, iż nie wydzielają one spalin i szkodliwych toksyn, dlatego są polecane między innymi dla osób, które chcą zadbać o środowisko naturalne. Drugim rodzajem dostępnych na rynku urządzeń są glebogryzarki spalinowe, które można wykorzystywać zarówno na mniejszych, jak i większych terenach. Napęd spalinowy jest nieco głośniejszy niż elektryczny, ale również zdecydowanie bardziej wydajny. Ich głębokość robocza w niektórych przypadkach przekracza 30 cm, dlatego są polecane głównie dla tych, którzy zajmują się pielęgnacją ogrodu zawodowo.

Glebogryzarka to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chcesz stworzyć ogród, który będzie prawdziwym azylem dla Ciebie, Twojej rodziny i gości. Urządzenie to sprawi, że Twoje rośliny będą się prawidłowo rozwijać, cieszyć oko i dawać schronienie przed słońcem w upalne dni.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP