5 błędów, które najczęściej popełniamy przy zakładaniu ogrodu

Wraz z pojawiającą się słoneczną pogodą, rośnie chęć posiadania pięknego widoku za oknem, najlepiej na ogród. Jak rozplanować zieleń i zaprojektować przestrzeń, żeby uniknąć pomyłek? Oto 5 błędów, które najczęściej popełniamy w ogrodzie.

Pierwsze, co należy zrobić to zaprojektować i rozplanować przestrzeń, aby uniknąć niepotrzebnego chaosu. To najbardziej podstawowy błąd podczas decydowania się na zakładanie ogrodu. Należy zastanowić się, jakie rośliny będą odpowiednie do nowo powstającego zielonego miejsca. Przy małych powieszaniach lepiej jest unikać dużych drzew, które przysłonią widok i spowodują wieczny cień na terenie działki. Lepiej skupić się na mniejszych roślinach lub większych sadzonkach w pojemnikach. Zanim wybierzesz się na zakupy przygotuj plan, bo najgorsze co może zrobić to organizować przestrzeń bez wcześniejszego zastanowienia.

ogrodekMiejsce posadzenia roślin jest równie ważną kwestią. Wybierając gatunki roślin, nie tylko należy zwrócić uwagę na to jak będą się prezentować, ale i wziąć pod uwagę ich wymagania. To, czy lubią nasłonecznione lub zacienione miejsce, jakie warunki glebowe i zapotrzebowanie w wodę będzie miało wpływ na ich ulokowanie. Chłodniejsze i ciemniejsze miejsce najlepiej przeznaczyć dla tych, niewymagających roślin, które są znacznie mniej delikatne od innych, które potrzebują silnej insolacji. Najważniejsze to dobrać rośliny odpowiednie do panujących warunków na terenie ogródka.

Kupowanie bez namysłu jest sytuacją, która wielokrotnie towarzyszy przy zakładaniu, najczęściej pierwszego ogrodu. Warto jest skupić się na jakości niż ilości i z rozwagą dobierać rośliny. Inwestycja w wiele sadzonek może okazać się stratą pieniędzy, lepiej jest przeznaczyć tę gotówkę na właściwe i potrzebne zakupy do ogrodu. Zorientuj się jakie rośliny rosną obok Ciebie, te które naturalnie wyrastają na działce z pewnością będą przystosowane do otoczenia. Warto, więc zastanowić się nad wyborem właśnie takich.

krysiak ogródNieznajomość ogrodnictwa wcale nie wklucza Cię z możliwości posiadania i zakładania ogródka. W takich sytuacjach najlepiej jest zwrócić się o pomoc do doświadczonych ogrodników, specjalistów lub nawet sąsiadów. Każdy, kto ma choć trochę większą wiedzę niż Ty w tym temacie będzie pomocny. Skonsultuj się z osobą, która pomoże Ci przy tworzeniu ogrodu Twoich marzeń.

Wiele osób zapomina o właściwej pielęgnacji i dbaniu o nowo powstały ogród. Nawet jeśli udało Ci się nie popełnić podstawowych błędów, musisz teraz dbać o swoje nowe dziecko. Potrzebuje ono zainteresowania i pracy, aby utrzymać piękne efekty. Nawadnianie ogrodu i dostarczanie roślinom substancji odżywczych to podstawowe czynności. Możesz tu wykorzystać specjalne sprzęty przy pracach ogrodniczych, np. zraszacze. Trawnik również wymaga wielu prac i pielęgnacji, aby wyglądał zachwycająco. Oprócz strzyżenia ważne jest, by go często nawadniać, nawozić czy wapniować.

Są to najczęstsze błędy jakie popełnia się przy zakładaniu ogródka. Zapoznaj się z nimi, aby ich uniknąć i wykorzystać drobne rady, które ułatwią Ci pracę przy organizacji terenu. Już teraz możesz zaplanować i zorganizować wszystko w celu założenia swojego ogrodu marzeń.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP