Rozświetl ogród

Ogród jest miejscem, które chcemy podziwiać niezależnie od pory dnia czy nocy. Współcześnie oświetlenie ogrodu jest tak samo ważne jak oświetlenie wnętrza domu. Oświetlając ogród możemy poprzestać na miejscach, w których jest to niezbędne (schody, wejście, ścieżki), jak i podświetlić miejsca, które warte są zauważenia nawet w ciemnościach. Oświetlony w ten sposób ogród nabiera magicznego wdzięku. Światła oraz cienie roślin tworzą harmonię, która wprowadzają w wyjątkowy nastrój a także sprzyjają relaksowi.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami oczek wodnych to uzyskanie niepowtarzalnego klimatu w naszym ogrodzie będzie ułatwione, ponieważ kompozycja wody i światła wniesie niepowtarzalną atmosferę i harmonię. Oświetlone w odpowiedni sposób oczka wodne, fontanny, czy strumyczki dodadzą sporo pozytywnej energii i wyjątkowego uroku. Współcześnie na rynku możemy znaleźć szeroki asortyment elementów oświetlania oczek wodnych. Na spokojnej tafli oczka wodnego niepowtarzalnie będą wyglądały pływające kule, halogeny umieszczone pod taflą wody, czy lampiony, które swoim kształtem będą przypominały latarnie morskie. Rynek zapewnia nam bogaty wybór akcesoriów tego typu, dlatego każdy bez problemu znajdzie oświetlenie, które podkreśli wyjątkowy klimat ogrodu.

Innym rodzajem oświetlenia są reflektory o zmiennej geometrii padania światła. Nadają się one doskonale do oświetlania fragmentów zieleni ogrodowej. Dzięki lampkom reflektorowym możemy oświetlić fragment ogrodu, który naszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie, np. kwitnące drzewo czy fragment rzeźby. Aby uzyskać grę światła i cienia, źródło światła powinno być ukryte np. za gęstym krzewem. W celu uzyskania subtelnego podświetlenia drzewa lub dużego krzewu, źródło światła powinno być umieszczone od spodu.

Latarnie solarne – najczęściej umieszczane są przy ścieżkach i ciągach komunikacyjnych, tak aby wskazywały drogę. Większość z nich posiada prosty kształt, ale jeżeli dobrze poszukamy, jesteśmy w stanie znaleźć wśród nich perełki, które oprócz zastosowania czysto praktycznego, przyciągają również uwagę swoim wyglądem. O lampach solarnych więcej piszemy w tym artykule.

Prostym sposobem na otrzymanie ciekawego efektu jest wykorzystanie elementów roślinnych jako stelaży utrzymujących halogenki. Otrzymamy w ten sposób naturalną lampkę ogrodową. Krzew, który posłuży nam za stelaż możemy dowolnie kształtować, dzięki czemu możemy stworzyć lampkę o wymarzonych kształtach.

Zakładanie instalacji oświetlenia zewnętrznego najlepiej powierzyć wykwalifikowanemu elektrykowi, ponieważ wszelkie elementy instalacji (gniazdka, kable, rozgałęzienia) muszą być wodoszczelne i specjalnie osłonięte we wszystkich miejscach, w których narażone są na uszkodzenia mechaniczne.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP