Meble do każdego ogrodu

Lato to czas, kiedy chętnie przebywamy na świeżym powietrzu, a ogród jest niczym drugi dom. By uprzyjemnić te chwile, dobrze jest wyposażyć ogród w wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe, przy których mogli byśmy wypoczywać w gronie rodziny bądź znajomych.

Obecnie na rynku jest tak szeroka gama produktów, że wybór może okazać się dla nas niezwykle problematyczny. Należy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie czy zależy nam przede wszystkim na ich długowieczności i praktyczności, czy też raczej na estetyce.

Dla osób o ograniczonym budżecie meble plastykowe będą idealnym rozwiązaniem. Są one nie tylko najtańsze, ale także dosyć trwałe – odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto łatwo je utrzymać w czystości i nie są ciężkie co powoduje, że są dość mobilne. Minusem jest podatność na złamania lub wygięcia pod zbyt dużym ciężarem, dlatego należy zwrócić uwagę na to by nie były zbyt kruche i elastyczne. Ich wadą jest to, że pod wpływem działania czynników atmosferycznych ich kolory blekną, a także nie są uważane za wzorcowe jeśli chodzi o estetykę wykonania.

Meble metalowe, możemy podzielić na dwie grupy: żeliwne oraz aluminiowe. Te pierwsze charakteryzują się mnogością ornamentów oraz są niezwykle ciężkie, co powoduje niezwykłą stabilność. Ze względu na swą masę są trudne do przeniesienia. Pasują tylko do niezwykle zadbanego ogrodu. Są bardzo trwałe, jednak może je zaatakować korozja, a w takim wypadku należy jak najszybciej zareagować używając specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Meble aluminiowe natomiast są bardzo lekkie, a ich wygląd jest bardzo prosty, wręcz ascetyczny. Zaletą jest to, że nie wymagają one żadnych czynności pielęgnacyjnych i są łatwe w czyszczeniu.

Bardzo popularne są także meble drewniane. Najczęściej są one wykonane z drewnaświerkowego, olchowego, dębowego, akacjowego, ale są także meble wykonane z drewna egzotycznego (drzewo tekowe), które cechuje niezwykła wytrzymałość. Są one dużo trwalsze niż meble plastykowe. Przy regularnej konserwacji mogą nam posłużyć przez wiele lat. Ich zaletą jest to, że potrafią dopasować się do każdego ogrodu. Cechują je ponadto cenione walory estetyczne.

Meblami, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem są meble rattanowe oraz wiklinowe. Są doskonałym uzupełnieniem flory ogrodowej i pasują prawie do każdej aranżacji zieleni. Negatywnym aspektem jest pochłanianie wilgoci, jednak przy odpowiedniej konserwacji możemy powstrzymać to zjawisko i cieszyć się meblami nawet przez kilka lat. Alternatywą stały się ostatnio meble powlekane technorattanem, tworzywa sztucznego imitującego rattan. Jest on trwały, przyjemny w dotyku, a przede wszystkim odporny na czynniki atmosferyczne.

Niezwykle duży wybór materiałów, z których wykonuje się meble ogrodowe pozwala nam pogodzić funkcjonalność z estetyką. Nie zapominajmy o dodatkach, które zapewnią nam jeszcze większy komfort wypoczynku w ogrodzie, takich jak: poduszki, materace, czy parasole.
Tak przygotowani możemy cieszyć się w pełni letnią aurą i czasem spędzonym w naszym ogrodzie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP