Jak stworzyć w ogrodzie kącik dla dzieci?

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, potrzebują ruchu i świeżego powietrza. Warto pomyśleć o stworzeniu atrakcji w ogrodzie. Dzieciaki będą miały gdzie się bawić, a zmęczeni po pracy rodzice będą mogli odpoczywać mając je cały czas na oku.Aby zmienić zwykły ogródek w miejsce przyjazne dzieciom, nie potrzeba wiele wysiłku. Planując zmiany trzeba wziąć pod uwagę wiek dzieci. Maluchów z pewnością ucieszy zwykła piaskownica czy zamontowanie huśtawki. Nieco trudniej będzie wyjść naprzeciw oczekiwaniom starszych dzieci.

Wystarczy zarazić dziecko miłością do jakiegoś sportu lub wykorzystać fakt, że już się ono nim interesuje. Solidnie wykonana bramka, czy obręcz do gry w kosza zatrzymają dzieci na dłużej pod czujnym okiem rodzica. Dodatkową korzyścią może być zacieśnianie z nimi więzi. Wspólna gra z pewnością zbliży rodzica i dziecko.

W ogrodzie dobrze jest również stworzyć miejsce, które dziecko będzie mogło traktować jako swoje terytorium. Maluchom wystarczy do tego kącik, w którym specjalnie dla nich zostanie rozbity namiot. Dużą atrakcją będzie też postawienie przed nim małej trampoliny, na której będą mogły rozładować nadmiar energii. Dla starszych dzieci wielką frajdą będzie domek na drzewie. Można skorzystać z gotowych elementów budowy domku lub stworzyć go samemu przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi ogrodniczych, np. pilarek. Do wejścia do takiego domku można wykorzystać linę, co będzie stanowić dodatkową atrakcję i możliwość zabawy. Decydując się na taką budowlę trzeba zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Domek nie może być zbyt wysoko, a dostanie się do niego i powrót na ziemię musi być stosunkowo łatwy, dostosowany do wieku i umiejętności dziecka.

Organizując ogrodowe atrakcje właśnie o bezpieczeństwo trzeba zadbać w szczególny sposób. Sam ogród powinien być otoczony solidnym płotem,a furtka do niego prowadząca dobrze zamknięta. Dzięki temu dzieci nie wybiegną na ruchliwą ulicę, a do ogrodu nie wejdzie nikt niepożądany. Wszystkie przedmioty mające zapewnić dziecku długie godziny również muszą spełniać surowe kryteria, np. nie posiadać ostrych krawędzi.
Dziecko spędzając dużo czasu na świeżym powietrzu, może zarazić się pasją ogrodniczą i w przyszłości pomagać w pielęgnacji ogrodu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP