Najpopularniejsze rośliny cebulowe kwitnące wiosną

najpopularniejsze-rosliny-cebulowe

Wiosna to długo wyczekiwany przez ogrodników czas, kiedy to natura powoli zaczyna budzić się do życia. Poprzedzające ją tygodnie to dobry moment, aby zacząć sadzić pierwsze rośliny cebulowe, które jeszcze w marcu zachwycać będą pięknymi kwiatami.

Pierwsze oznaki wiosny w ogrodzie

najpopularniejsze-rosliny-cebulowePierwsze, pojawiające się w ogrodzie kwiaty, cieszą szczególnie, ponieważ są one zapowiedzią wiosennych, cieplejszych dni. Część z nich zaobserwować można już na przełomie lutego i marca. Są to między innymi delikatne i wszystkim znane przebiśniegi. Sadzić można je nie tylko w ogródkach, ale również na trawnikach, czy pod drzewami. Rosną przez wiele lat w jednym miejscu, jednak co 4 lata, po przekwitnięciu dobrze jest je wykopywać. Wysadzanie na miejsce stałe powinno odbywać się pod koniec lata. Mówiąc o wiośnie w ogrodzie nie wolno zapomnieć również o pięknych, kolorowych tulipanach. Mogą one być hodowane zarówno na rabacie, jak i w donicach. Kolejnymi, wcześnie kwitnącymi roślinami krokusy – lubią one wilgotne podłoża z lekko kwaśnym pH. Ich cebulki należy przesadzać, co ok. 3- 4 lata.

Kolorowe rośliny kwitnące wiosną

najpopularniejsze-rosliny-cebuloweKilka tygodni po symbolicznej dacie, jaką jest 20 marca, wiosna w ogrodzie będzie coraz bardziej widoczna i odczuwalna. Jednym z piękniejszych kwiatów cebulowych jest hiacynt. Chociaż jest on trochę trudniejszy w uprawie od tulipanów czy krokusów, bez wątpienia jest wart włożonego w jego pielęgnację wysiłku. Dostępny jest w różnych odmianach i wielu kolorach – warto pamiętać, że wszystkie wymagają dobrze przekopanego podłoża. Głębokość i gęstość sadzenia jest zależna, od wybranego rodzaju. Roślinami, zaczynającymi kwitnąć na przełomie marca i kwietnia są delikatne szafirki, których nazwa pochodzi od koloru. Ich wysokość to zazwyczaj ok. 15-20 centymetrów. Ważne jest, aby nie znajdowały się w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Z kolei niewiele uwagi przy pielęgnacji potrzebują krokusy. Dostępne są one na rynku w kilku odmianach, różniących się od siebie barwą i wielkością. W zależności od tego, który wybierzesz, kwiaty mogą cieszyć pięknym wyglądem od marca aż do maja.

Jak sadzić cebulki?

Pierwsze rośliny cebulowe pojawiają się w sprzedaży zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia. Przy planowaniu ich sadzenia trzeba brać pod uwagę jakość gleby oraz nasłonecznienie miejsca, w którym mają one rosnąć. Głębokość, na której będą znajdować się cebulki zależna jest od gatunku danej rośliny. Niektóre z nich można sadzić już na przełomie sierpnia i września, lecz część powinna znaleźć się w ziemi dopiero na początku października. Pojedyncze rodzaje należy dokładnie zabezpieczyć przed zimowymi mrozami, aby nie uległy uszkodzeniu wskutek niskich temperatur.

Rośliny cebulowe są bez wątpienia fantastyczną ozdobą każdego ogrodu. Często nie mają szczególnie dużych wymagań związanych z miejscem zasadzenia, dzięki czemu niemal każdy z nas może w ten sposób przyozdobić swoje grządki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP