Zimowe dekoracje ogrodu

Grudzień to czas, w którym wszyscy są już myślami przy nadchodzących świętach. Ci, którzy bronią się przed świątecznym szałem, również nie mogą oprzeć się nastrojowi, widząc pojawiające się w sklepach oraz na ulicach miast rozmaite ozdoby. Coraz częściej również właściciele przydomowych ogrodów decydują się, aby w tych dniach ożywić je nieco i nadać świąteczny klimat.

swiateczne dekoracjeCzęsto wykorzystywanym elementem do rozmaitych dekoracji są kolorowe światełka. Zamontowane z pomysłem będą efektownie oświetlać elementy domu bądź ogrodu. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie łańcucha ze światełek w celu stworzenia kształtów bałwanków, reniferów czy sań. Warto również wykorzystać kolorowe lampki do wystrojenia drzewek ogrodowych. Przy zakupie elementów świetlnych należy zwrócić uwagę na to, by były odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Warto stosować produkty o podwyższonym współczynniku ochrony. Zakup światełek w technologii LED pozwoli na oszczędność oraz dłuższą żywotność produktu, dzięki czemu możliwe będzie ich wykorzystanie w przyszłym roku. Elementy świetlne rozjaśnią nasz ogród, który z pewnością nie zostanie ominięty przez Świętego Mikołaja.

dom zimaBiorąc się za dekorację ogrodu na pewno interesującym pomysłem będzie udekorowanie wyeksponowanych elementów domu. Wyjście, weranda czy taras to przestrzenie, które można przystroić nadając przy tym klimat ciepłego i serdecznego domostwa. Od wieków elementem świadczącym o gościnności gospodarza był zawieszony na drzwiach świąteczny wianek. Co więcej, przy jego wyplataniu można posłużyć się roślinami, które rosną w ogrodzie. Idealnie do tego nadają się gałązki jodły czy świerku wraz z szyszkami. Całość dopełnią wplecione pomiędzy nie odrośle jemioły lub innych krzewów ozdobnych. Przygotowany wieniec można przystroić kolorowymi kokardkami oraz brokatem. Oprócz wieńca ogrodową werandę znakomicie przyozdobią kolorowe girlandy, gałązki świerku oraz barwne bombki. Aby stroiki świąteczne były widoczne również po zmierzchu, warto zainstalować dodatkowe źródła światła.

choineczkaChoinka to drzewko, które nierozłącznie kojarzone jest ze świętami. Jeśli mamy w swoim ogrodzie iglaka, można go wyróżnić ubierając w świąteczny wystrój. Taki motyw będzie nadawał świątecznego klimatu całemu ogrodowi. Aby choinka nie była osamotniona, warto postawić w ogrodzie dodatkowe figurki przedstawiające renifery, bałwanki oraz oczywiście samego Świętego Mikołaja. Do przygotowania świątecznych ozdób można wykorzystać rośliny, które rosną w naszym ogrodzie na przykład wiecznie zielony bukszpan. Z racji gęstego listowia jest idealny do nadawania mu rozmaitych kształtów. Dlatego jeśli jest w domu osoba o artystycznych aspiracjach, może spróbować nadać formę krzewowi. Wyzwaniem znacznie trudniejszym będzie stworzenie rzeźby z lodu. Nie jest to z pewnością zadanie łatwe, ale zawsze warto próbować nowych rzeczy – kto wie, może odnajdziesz w sobie artystyczną duszę.

reniferyStworzenie świątecznego klimatu w swoim ogrodzie nie jest trudne. Obecnie na rynku istnieje wiele rozmaitych ozdób i najtrudniejszym zadaniem jest wybranie takich, które chcielibyście umieścić na domowej elewacji. Oryginalność można zyskać dzięki wykorzystaniu własnych pomysłów – w końcu każdy ogród to wizytówka gospodarzy.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP