Jak zaaranżować ogród dla dzieci?

Dni wolne od szkoły, przyjazna pogoda – wakacje to najlepszy czas do zabaw na dworze. W związku z tym warto tak zagospodarować własny ogródek, by stał się dla dziecka zabawowym rajem. Liczba istniejących akcesoriów ogrodowych dla najmłodszych z pewnością umożliwi stworzenie takiej przestrzeni, która zapewni dzieciom możliwość zabawy na świeżym powietrzu.

Basen ogrodowyWbrew pozorom, by mieć własną piaskownicę, wcale nie trzeba zwozić kilkuset kilogramów piasku i przeznaczać na nią większej części ogrodu. Warto postawić na małe piaskownice w atrakcyjnych dla dzieci kształtach, na przykład żółwia lub biedronki. Możliwość codziennego lepienia piaskowych bab z pewnością uszczęśliwi każdego malucha. Dodatkowymi atutami takiego rozwiązania są cena oraz uniwersalność – piaskownica jest lekka, z plastiku, więc w zimę można ją przenieść do domu i wypełnić na przykład kolorowymi piłeczkami.

Basen to kolejny pomysł na zagospodarowanie ogrodu dla dzieci. Dużą zaletą tej atrakcji jest to, że nie zna ona barier wiekowych – w upalne dni w wodzie chętnie popluskają się zarówno dzieci, jak i rodzice. Przy jego użytkowaniu należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie – dziecko powinno kąpać się tylko pod okiem dorosłego. Ustawiając w ogrodzie basen, należy także zwrócić uwagę na trawnik. W celu uniknięcia jego odparzenia, warto co jakiś czas przenieść basen w inne miejsce, jak również stosować odpowiednie odżywki. Atrakcją do ogrodu może być także prysznic ogrodowy – orzeźwiający strumień wody schłodzi ciało w nawet największe upały.

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie – wiele dzieci z chęcią codziennie wybierałoby się na boisko. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego można pomyśleć o ustawieniu w ogrodzie małych bramek. Warto do nich zakupić piłkę gumową, lekką, która (w przeciwieństwie do zwykłej futbolówki) nie zniszczy roślin znajdujących się w otoczeniu.

Plac zabaw w ogrodzieJeśli w ogrodzie rośnie duże drzewo o grubych gałęziach, warto rozważyć zamontowanie huśtawki. Dysponując większą przestrzenią oraz dobrym pomysłem, można pokusić się również o zbudowanie tzw. „bazy”, czyli placu zabaw. Może on mieć postać zamku lub wieżyczek połączonych mostem. Warto zapytać dzieci, w jakiej „bazie” chciałyby się bawić i dzięki temu spełnić ich dziecięce marzenia. Drabinki, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa – wszystko to zapewni pociechom ogrom atrakcji, które zachęcą je do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ciepłe dni lipcowe to idealny czas, by zagospodarować ogród dla dzieci. Należy pamiętać, by przy rozplanowywaniu przestrzeni i zakupie akcesoriów nie zapomnieć o kwestiach podstawowych – trawnik powinien zostać oczyszczony z wszelkich kamyczków, szyszek i innych elementów, które mogłyby zagrozić biegającym dzieciom. Trawę należy również regularnie kosić i podlewać, by uczynić ją przyjazną dla gier, zabaw i pikników.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP