5 najlepszych kwiatów doniczkowych do sypialni

kwiaty-do-sypialni

Wiele osób przestrzega przed posiadaniem w sypialni roślin doniczkowych, ponieważ absorbują one tlen i wytwarzają w nocy dwutlenek węgla, co skutkuje problemami ze snem. Istnieją jednak gatunki kwiatów, które świetnie sprawdzą się w naszym pokoju, dzięki swoim pozytywnym właściwościom.

Aloes

kwiaty-do-sypialniAloes należy do grupy sukulentów. Jego liście zawierają miąższ, który wykorzystywany jest do produkcji wielu leków oraz kosmetyków. Jednocześnie oczyszcza on powietrze z zanieczyszczeń, a także nawilża je. W nocy produkuje tlen, dzięki czemu dużo lepiej się śpi. Ważne jest jednak, aby właściwie dbać o tą roślinę. Wymaga ona jasnego miejsca, lecz nie może być bezpośrednio narażona na działanie promieni słonecznych. W przypadku braku odpowiedniej ilości światła, liście aloesu zaczną stopniowo blednąć. Ważne jest, aby podlewać go obficie od przez cały okres wiosenno-letni oraz aby w trakcie zimy zmniejszyć ilość dostarczanej mu wody, by nie zgnił.

Storczyk

Storczyk, zwany też orchideą, jest rośliną, której kwiaty mogą kwitnąć nawet kilka miesięcy, dlatego jest tak lubiany. Świetnie wygląda w nowoczesnych wnętrzach, w których często umieszcza się go w geometrycznych doniczkach. Jednocześnie pochłania on znaczną ilość zanieczyszczeń z powietrza. Jego pielęgnacja jednak jest dosyć trudna, ponieważ musi on stać w miejscu o rozproszonym świetle, a także wymaga dużej wilgotności, dlatego dobrze jest go co jakiś czas zraszać. Istotne jest, aby oszczędnie go podlewać.

Skrzydłokwiat

kwiaty-w-sypialniSkrzydłokwiat świetnie sprawdzi się w sypialni, ponieważ pochłania aceton, benzen i formaldehyd oraz jednocześnie nawilża powietrze. Jego nazwa pochodzi od liści kwiatów kształtem przypominających skrzydła. Ważne jest, aby odpowiednio dbać o roślinę – bardzo źle znosi przeciągi, a od nasłonecznienia woli półcień. Nie możemy zapominać także o jej częstym zraszaniu. Podlewamy, zależnie od pory roku, ale zazwyczaj około dwóch razy w tygodniu.

Lawenda

Lawenda jest słynna ze swojej pięknej woni, która przywodzi na myśl prowansalskie pola, na których właśnie kwitnie ten kwiat. Jej zapach ma działanie kojące oraz uspokajające. Świetnie sprawdza się w sypialni, bowiem łagodzi objawy bezsenności, a także niepokoju. Jednak, aby tak działała, potrzebuje odpowiedniej opieki. Nie można jej za często podlewać, a dwa razy w sezonie należy ją przyciąć.

Anturium

Anturium jest kwiatem o charakterystycznych dużych, czerwonych liściach. Często wykorzystywany jest w bukietach, jednakże wiele osób decyduje się na jego hodowlę w doniczce. Jedną z niekwestionowanych właściwości tej rośliny jest neutralizowanie szkodliwego amoniaku. W okresie wzrostu wymaga ona stałej temperatury powietrza, pomiędzy 16 a 23 stopniami. Anturium najlepiej będzie się czuło przy wschodnim lub zachodnim oknie.

Kwiaty doniczkowe mogą w sposób pozytywny wpłynąć na nasze samopoczucie, a także będa świetnym elementem wystroju, pasującym niemal do każdego wnętrza. Przy wyborze, jednak warto jest zwrócić uwagę na właściwości danej rośliny.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP