Świąteczne dekoracje ogrodu

Pięknie ubrana choinka, śnieżnobiałe obrusy, zapachy potraw unoszące się w powietrzu… Oprawa świąteczna jest bardzo ważna. Każdego roku Polacy przeznaczają dużo czasu i wysiłku aby poczuć magię Świąt. Coraz częściej myślą nie tylko o tym co wewnątrz domu ale także o ogrodzie, który przybrany tysiącami iskrzących się lampek i udekorowany girlandami może być najpiękniejszą ozdobą świątecznych wieczorów.

Sklepy prześcigają się w pomysłach na kreatywne zewnętrzne oświetlenia. Najpopularniejszym sposobem na dekorowanie ogrodu są lampki na łańcuchach. Zamontowane z pomysłem będą niezwykle efektowną ozdobą na każdą kieszeń. Dla osób mających wyższe wymagania polecamy węże świetlne, które za pomocą sterownika będą tworzyć efekty świetlne, łańcuchy z diodami LED, gwiezdne wodospady i inne wymyślne świecidełka.

Na co zwracać uwagę?

Chcąc udekorować ogród należy pamiętać o tym, że oświetlenie zewnętrzne będzie narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki. Oświetlenia dekoracyjne stosowane na zewnątrz muszą mieć odpowiedni stopień ochrony nie mniejszy niż IP44. Taką informację powinniśmy znaleźć na opakowaniu produktu. Kolejną istotną sprawą jest to, że przewody i połączenia powinny być gumowe i izolowane. Przepisy UE nakładają na producentów obowiązek podawania parametrów w języku polskim. Brak tych elementów powinien skłonić nas do myślenia. Cenną radą jest także ta aby sprawdzić czy dany element oświetlenia może być traktowany jako moduł. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie czasu i nerwów w trakcie całego procesu instalacji, ponieważ unikniemy plątaniny kabli i nie będziemy musieli instalować przedłużaczy.

Poza lampkami dostępne są wszelkiego rodzaju dekoracje, np. postaci św. Mikołaja do zaczepienia na dachu domu czy przy kominie czy dmuchane postaci do postawienia na trawniku. Możemy też pokusić się o stworzenie rzeźb z roślin zimozielonych (o topiarach więcej pisaliśmy w tym artykule). Najbardziej wymagającymi, ale jednocześnie bardzo efektownymi są rzeźby lodowe – niestety nie są trwałe, szczególnie gdy temperatura wzrasta.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe sugestie z pewnością dekorowanie ogrodu będzie czynnością prostą i przyjemną. Ozdobiony dom i ogród na pewno wniesie jeszcze więcej świątecznej atmosfery.

 (w artykule wykorzystaliśmy zdjęcia ze strony: www.decoist.com)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP