Kosiarka i podkaszarka przydatne do pielęgnacji trawnika

kosiarka-i-podkaszarka-do-trawnika

Wiosna trwa w najlepsze, a pogoda sprzyja wzmożonemu wzrostowi trawy, dlatego chcąc zachować swój ogród w dobrej kondycji i przy okazji uczynić go estetyczniejszym, koniecznie zadbaj o regularną pielęgnację trawnika. Pytanie, jakie często zadają właściciele ogrodów dotyczy sprzętu, w jaki powinni się zaopatrzyć w sezonie wiosenno-letnim. Czy kosiarka i podkaszarka okażą się bardzo pomocne? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst – znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek.

Zalety kosiarki

kosarka-przydatna-do-pielegnacji-trawnikaNajczęściej wybieranym przez użytkowników sprzętem jest oczywiście klasyczna kosiarka. Cieszy się ona tak dużą popularnością głównie ze względu na szeroki wybór modeli. W propozycjach firm z branży ogrodniczej znajdują się przeróżne rozwiązania – od napędów elektrycznych, przez hybrydowe, akumulatorowe, aż po spalinowe. To, na który ze sprzętów się zdecydujesz powinno być uzależnione od wielkości Twojego ogrodu oraz kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na zakup. Możesz wybierać również spośród kosiarek z różnymi funkcjami, bowiem mogą one magazynować skoszoną trawę w dużym koszu, wyrzucać ją z boku lub mielić zebrane źdźbła, co dodatkowo wzmocniłoby trawnik. Wybór kosiarek jest ogromny, co stanowi ich ogromną zaletę. Za pomocą tego sprzętu z łatwością zadbasz o kondycję swojego trawnika – regularne koszenie zapewni mu zdrowy wzrost oraz piękny wygląd.

Podkaszarka przydatnym dodatkiem do kosiarki

podkaszarka-przydatna-do-pielegnacji-trawnikaPrzede wszystkim należy wspomnieć, że główną zaletą podkaszarki jest jej niewielki rozmiar, co pozwala na sprawną i precyzyjną pielęgnację trawnika bez większego wysiłku. Mniejsze wymiary pozwalają jej dotrzeć do miejsc niedostępnych dla tradycyjnej kosiarki, między innymi na niewielkich skarpach, przy murkach, pośród drzew, a także na nierównym terenie. Podkaszarki zwykle zasilane są z sieci lub z akumulatora, co ogranicza ich zasięgi. Parametry stają się również istotne, gdy pojawia się potrzeba przechowywania sprzętu w sezonie zimowym – wówczas smukły kształt i możliwość składania okazują się bardzo pożądane. Co zatem różni podkaszarkę od kosiarki i dlaczego oba te sprzęty są tak bardzo przydatne do pielęgnacji trawnika? Główną zaletą kosiarki jest jej sposób koszenia, bowiem podkaszarka służy jedynie do dodatkowego podcinania – pracuje ona na cienkiej żyłce, która nie działa tak jak noże w kosiarce – potrafi ciąć źdźbła w jednym miejscu, ale nigdy nie wyrówna powierzchni trawnika do jednej długości, przez co efekt końcowy jest bardzo nieestetyczny. Specjaliści nie polecają podkaszarki jako zamiennika kosiarki.

Kosiarka i podkaszarka przydatne do pielęgnacji trawnika

Zatem co powinno znaleźć się w arsenale dobrego ogrodnika? Wszystko zależy od preferencji – do małych przydomowych trawników, gdzie większą powierzchnię stanowią nasadzenia i inne urozmaicenia, lepiej zaopatrzyć się w podkaszarkę, natomiast do większych powierzchni w kosiarkę, zwłaszcza gdy zależy Ci na estetycznym wyglądzie trawnika. Złotym środkiem jest posiadanie obu sprzętów – wówczas zyskujesz pięknie, a także równo przystrzyżoną trawę oraz możliwość wykoszenia niedostępnych miejsc na działce.

Koszenie trawnika może być przyjemną, okresową czynnością jeżeli posiadasz odpowiednie urządzenia, które ułatwią Ci pracę. Jeżeli oprócz radości z wykonywania samej czynności, pragniesz również satysfakcji z otrzymanego, estetycznego efektu końcowego, koniecznie dobierz urządzenia, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Odwiedź zakładkę oferta i znajdź kosiarkę i podkaszarkę dopasowaną do twoich potrzeb!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP