Przygotuj się do wiosny w ogrodzie!

przygotuj się do wiosny w ogrodzie

Wiosna coraz bliżej, co oznacza, że nasz ogród wymaga odpowiedniego przygotowania do rozpoczynającego się sezonu. Właśnie dlatego czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy! Jakie prace należy wykonać i jaki sprzęt nam w tym pomoże? Zapraszamy do lektury!

Piękny i zdrowy trawnik

Co zrobić, by trawnik aż do jesieni cieszył nas pięknym wyglądem? Wystarczy tylko kilka prostych czynności. W marcu lub też na początku kwietnia, w zależności od występujących warunków pogodowych, warto jest wykonać wertykulację. Wskazany proces w skuteczny sposób pozwoli pozbyć się swego rodzaju warstwy, która powstaje chociażby ze starych pędów i uniemożliwia przenikanie wody oraz wszelkiego rodzaju związków organicznych do gleby. Ważną kwestią jest też pierwsze koszenie. Zakłada się, że powinno się ono odbyć, gdy źdźbła osiągną wysokość około 6-8 centymetrów: na ogół jest to przełom marca i kwietnia. Pamiętajmy jednak, aby wybrać wybrać pogodny dzień, a także wyposażyć się w  dobry sprzęt. Kosiarka elektryczna, spalinowa czy ręczna? Wszystko zależy od naszego ogrodu, a mianowicie jego wielkości czy też ilości miejsc trudno dostępnych.

Gleba pod uprawę warzyw

gleba pod uprawę warzywGleba pod uprawę warzyw nie powinna być ani zbyt spulchniona, ani zbyt mocno zbita. W przygotowaniu jej do nadchodzącego sezonu bez wątpienia pomoże nam glebogryzarka, dzięki której ud się zaoszczędzić wiele siły i czasu, jaki musielibyśmy poświęcić na ręczne przekopywanie grządek czy też usuwanie chwastów. Co ważne, pozytywnie oddziałuje ona również na pH gleby oraz w skuteczny sposób wyrównuje jej powierzchnię. Glebogryzarki ogrodowe świetnie sprawdzą się w niemal każdym ogródku, zdecydowanie poprawiając komfort naszej pracy. Kupując tego typu sprzęt pod uwagę powinniśmy brać moc – im większa, tym lepiej sprawdzi się na większych terenach.

Wiosenne porządki

Jeśli chcemy, aby nasz ogród wiosną cieszył cudownym wyglądem, koniecznie musimy pamiętać o tym, by pozbyć się starych, martwych gałęzi, które nie tylko “straszą” sprawiając wrażenie zaniedbanych, lecz także utrudniają prawidłowy rozwój drzewom i krzewom. Tutaj bez wątpienia przyda nam do tych czynności się pilarka – najlepiej sprawdzą się modele na wysięgniku – dzięki czemu bez problemu dostaniemy się również do miejsc trudniej dostępnych. Ważnym aspektem jest zadbanie o to, by noże były odpowiednio naostrzone, przez co nie uszkodzimy zdrowych tkanek danej rośliny. Zabierając się za wiosenne porządki, nie zapomnijmy także o wyczyszczeniu chodników, kostki brukowej czy tarasu. Do tego niezastąpionym rozwiązaniem będzie myjka ciśnieniowa, która w prosty i szybki sposób pomoże nam usunąć nawet uporczywe zabrudzenia.

Formowanie żywopłotu

nozyce-akumulatoroweOczywiście wiosna to też czas, kiedy ponownie musimy zadbać o nasz żywopłot, aby zdrowo rósł oraz zachwycał swym idealnym kształtem. Prace nad nim należy rozpocząć zanim rośliny zaczną pączkować i najlepiej wykorzystać w tym celu nożyce do żywopłotu – elektryczne lub spalinowe – świetnie sprawdzą się nawet w czasie długiej pracy i pomogą uzyskać zdecydowanie lepszy efekt niż zastosowanie modeli manualnych.

Chociaż ogród wymaga od nas wiele pracy w związku z nadchodzącą wiosną, bez wątpienia będzie to czas spędzony bardzo przyjemnie po długich, zimowych miesiącach. Dlatego warto już teraz zaplanować wszystkie prace i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, który zdecydowanie usprawni wszystkie ogrodnicze obowiązki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP