Spalinowa, ręczna czy elektryczna – jaką kosiarkę wybrać?

Trawa rosnąca w ogrodzie może być piękną ozdobą, ale wymaga odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Konieczna do tego celu będzie kosiarka – zamierzasz ją kupić, tylko nie wiesz, jaką wybrać? W poniższym artykule podpowiadamy osobom, które stają przed zadaniem kupna pierwszej kosiarki, jak dokonać właściwego wyboru.

Tradycyjna kosiarka ręczna

kosiarka ręcznaTo tradycyjne i przy okazji najtańsze rozwiązanie z tego zestawienia. Na walcu umieszczone są nożyce tnące, a po bokach kółka umożliwiające mobilność sprzętu. Do całości przymocowana jest wysoka rączka, dzięki której można prowadzić kosiarkę. Taka opcja świetnie sprawdzi się na małej powierzchni, gdy nie ma potrzeby, aby inwestować w lepszy sprzęt. W przypadku większego ogródka jej użytkowanie będzie jednak dość męczące. Warto dodać, że pracuje ona bardzo cicho, jest w pełni ekologiczna i gwarantuje precyzyjne ścinanie – szerokość cięcia to około 40 centymetrów. Ma także specjalny kosz na skoszoną trawę. Istotny jest również fakt, że taki sprzęt nie wymaga podłączenia do zasilania, ale nie nadaje się też na nierówną powierzchnię.

Dla kogo kosiarka elektryczna?

kosiarka elektrycznaKosiarka elektryczna jest czymś pomiędzy ręczną a spalinową – bardziej skuteczna od pierwszego typu, ale mniej funkcjonalna niż drugi. Jej istotną zaletą jest to, że również nie wydziela spalin. Jak to działa? Sprzęt podłącza się do zasilania elektrycznego za pomocą przewodu elektrycznego. Minusem jest jednak fakt, że wraz z oddalaniem się od źródła zasilania, spada jego napięcie, dlatego takie rozwiązanie będzie optymalne dla osób posiadających małe i średnie ogrody. Zwykle moc silnika kosiarki elektryczne wynosi od 1000 do 2000 W, a szerokość jej cięcia to mniej niż 40 centymetrów.

A może wybrać spalinową?

kosiarka spalinowaNajbardziej zaawansowanym urządzeniem z tego zestawienia jest niewątpliwie kosiarka spalinowa. To rozwiązanie dedykowane zwłaszcza osobom, które mają większe trawniki o zróżnicowanym terenie. Taka kosiarka bez problemu zetnie nawet wysoką trawę i dotrze do miejsc, do których nie dochodzi zasilanie elektryczne. Jej zaletą jest zatem większa mobilność, a także moc. Do wad należy zaliczyć dość duży ciężar, hałas oraz koszty zakupu i eksploatacji (paliwo). Warto również wiedzieć, że wydziela ona spaliny. Taki rodzaj sprzętu pozwala jednak na koszenie o szerokości 40-50 centymetrów, ma specjalny pojemnik na skoszoną trawę i co istotne – mulczuje trawę, czyli sprawia, że jest ona specjalnie rozdrobniona i szybciej się rozkłada, przez co przekazuje roślinom wartości odżywcze.

Przed zakupem kosiarki rozważ swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. W ten sposób wybierzesz odpowiedni sprzęt do pielęgnacji swojego ogrodu. Jeżeli trudno jest Tobie samodzielnie podjąć decyzję, warto skonsultować zakup ze specjalistą – w naszym sklepie otrzymasz fachową pomoc w wyborze kosiarki, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP