Przygotuj się na jesień w ogrodzie

Przygotuj się na jesień w ogrodzie

Jesień tuż za rogiem, a to wiąże się z wieloma obowiązkami, które powinieneś poczynić w Twoim ogrodzie. Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować go na tę deszczową porę roku i późniejsze mrozy, a także zadbać o to, by latem wciąż wyglądał pięknie, przeczytaj nasz wpis a dowiesz się, co robić jesienią w ogrodzie.

Zadbaj o trawnik

Przygotuj się na jesień w ogrodzieO trawnik należy dbać cały rok, ponieważ wbrew pozorom w czasie jesieni i zimy murawa nadal rośnie. W związku z tym, nawet jesienią musimy ją regularnie przycinać, szczególnie do momentu pojawienia się pierwszych przymrozków. Aby trawa zachowała swoje właściwości, przystrzyż ją na ok. 5 cm. Dzięki temu unikniesz rozwoju pleśni śniegowej. Do koszenia możesz wykorzystać naszą kosiarkę elektryczną, która sprawdzi się świetnie podczas tego procesu. Nie zapomnij także o usunięciu gałęzi z trawnika. Aby to zrobić, możesz zdecydować się na zakup naszego rozdrabniacza elektrycznego frezowego.

Zabierz z ogrodu rośliny doniczkowe

Niektóre rośliny doniczkowe są wrażliwe na mróz. Do takich gatunków należą m.in.:  pelargonia, fuksja oraz oleander. Pozostawienie ich na zewnątrz, kiedy temperatura wciąż spada, a dodatkowo istnieje ryzyko przymrozków, może skończyć się dla wielu gatunków szokiem termicznym, a w konsekwencji zwiędnięciem. We wrześniu należy zabrać takie rośliny do domu, aby mogły przetrwać zimę. Warto też zainteresować się roślinami, które zrzucają liście na zimę. Takie gatunki należy postawić w garażu lub piwnicy, aby zapewnić im chłód i cień.

Oczyść oczko wodne

Kolejnym krokiem do przygotowania ogrodu na jesienną aurę będzie zadbanie o oczko wodne. Po pierwsze, odłów z niego rośliny, które nie są odporne na mróz. To takich roślin przede wszystkim należą: hiacynt wodny, piscja, grzybień, azolla karolińska, salwinia czy cibor. Następnie przenieś je do akwarium umieszczonego w domu. Ważne jest, aby taki zbiornik znajdował się w dobrze oświetlonym pokoju. Nie zapominaj także o odpowiedniej temperaturze wody, która powinna wynosić ok. 15-18 stopni Celsjusza. Po drugie, regularnie zbieraj z powierzchni oczka wodnego liście, które nie nią opadły.

Jesień w ogrodzie to z pewnością trudny oraz intensywny okres przygotowań do nadchodzących przymrozków. W tym czasie wykonane przez nas prace ogrodowe będą miały ogromne znaczenie w kontekście przyszłego lata, kiedy znów wszystko obudzi się do życia.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP