Zamiatarka – podstawa w jesiennych porządkach

Zamiatarka Texas Pro Trac 750TG

Sezon jesienny kojarzy się przede wszystkim ze zmienną pogodą, spadającymi liśćmi, błotem, piachem, czy śmieciami, które niesie wiatr. Wszystko to powoduje spore zanieczyszczenia wokół domu. Aby móc w pełni cieszyć się polską złotą jesienią i czystością w jego pobliżu niezbędne są sezonowe porządki.

Jesienne porządki w ogrodzieNajwiększy problem stanowią liście, często wilgotne i nieestetycznie wyglądające. Pomocne w jesiennych porządkach mogą okazać się dzieci. Poprzez poszukiwanie różnych odmian i kolorów liści, kasztanów i żołędzi dziecko odkrywa skarby tej pory roku. Z większej ilości liści pociechy mogą zrobić bukiety dla dziadków, a żołędzie, kasztany i szyszki da się wykorzystać robiąc z nich różnego rodzaju ludziki i zwierzątka.

Pierwszym rozwiązaniem, jakie przychodzi na myśl, pomagającym uporać się z problemem przydomowego bałaganu są grabie. To narzędzie doskonale nadaje się do porządków doraźnych. Jednak tradycyjne sprzątanie na większych terenach i przy dużej ilości zanieczyszczeń wydaje się być zbyt pracochłonne, a przede wszystkim czasochłonne. Warto pamiętać, że porządki dookoła domu nie ograniczają się tylko uprzątnięcia liści z trawnika. Istotne są również chodniki lub ścieżki, na których nietrudno o zanieczyszczenia, które kumulują się w ich zakamarkach. Zwykła miotła ogrodowa może mieć problem z dotarciem do nich.

Skutecznym rozwiązaniem mogą być profesjonalne zamiatarki, które precyzyjnie uporają się z wyczyszczeniem każdego rodzaju powierzchni – od kostki brukowej, beton i asfalt po różnego rodzaju ścieżki. Idealnie sprawdzają się na chropowatych i nierównych powierzchniach. Dzięki ich wydajności można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Sporym atutem jest mobilność tych urządzeń, pozwalająca na manewrowanie i dotarcie w każdy zakamarek. Ich obsługa jest bardzo prosta, przez co każdy może z nich korzystać.

Zamiatarka Faworyt GZ 80Tradycyjne zamiatarki składają się z podwozia na kołach, pojemnika na zbieranie zanieczyszczeń, głównej szczotki zamiatającej, filtru powietrza oraz mechanizmu napędu jazdy i szczotek. Te ostatnie mają szczególną rolę, gdyż są wielosezonowe. Prócz zwykłych prac komunalnych jesienią i wiosną, nadają się również zimą do odśnieżania. Istnieją różne rodzaje szczotek stosowanych w zamiatarkach np. szczotki uniwersalne, nylonowe bądź polipropylenowe. Każda z nich jest bardzo wytrzymała i poradzi sobie z najcięższymi zabrudzeniami.

Wśród zamiatarek można wyróżnić kilka rodzajów, m.in. zamiatarka prowadzona i zamiatarka samojezdna. Te pierwsze przeznaczone są do sprzątania powierzchni nie przekraczającej 1200m2. Ich waga, mobilność i duża zawartość ułatwia sprzątanie ciasnych pomieszczeń. Zamiatarki samojezdne sprawdzają się zarówno na powierzchniach wewnątrz i na zewnątrz obiektów – zaczynając od 2000m2, a kończąc na dużych powierzchniach miejskich. Wykorzystywane są najczęściej przez miejskie firmy sprzątające. Ze względu na źródło napędu można wyróżnić zamiatarki bateryjne i spalinowe. Bateryjne doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie liczy się szybkość oraz precyzja. Natomiast zamiatarkę spalinową najlepiej wykorzystać do sprzątania terenów zewnętrznych obiektów, ogrodów, parkingów itp.

Dzięki odpowiednim akcesoriom zamiatarki mogą zmieniać swoje przeznaczenie. Po zamontowaniu odpowiedniego pługu lemieszowego, zamiatarka może działać jak mały spychacz zbierający śnieg. Do tego przyczyniają się także duże koła z bieżnikiem. Montaż pojemnika zbierającego pozwoli bez problemu zebrać piach i zanieczyszczenia tuż przy krawężniku. Zestaw zraszający z akumulatorem, pojemnikiem na wodę oraz dyszami spryskującymi, eliminuje kurz z zamiatanych powierzchni, jednocześnie zraszając bruk. Dostępne są również różnego rodzaju szczotki metalowo-plastikowe radzące sobie z chwastami między kostką brukową.

Zamiatarka to bardzo dobra inwestycja, mogąca mieć wiele zastosowań. W przeciwieństwie do tradycyjnych odśnieżarek, można jej używać przez cały rok, bez względu na porę roku i pogodę. Jesienią przyda się do zbierania liści na ścieżkach, zimą do odśnieżania śniegu, wiosną do uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez zimę, a latem do kurzu i piasku osadzającego się po ulewach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP