Dlaczego warto wybrać akumulatorowe urządzenia ogrodnicze?

akumulatorowe-urzadzenia-ogrodnicze

Na dobre zagościła u nas wiosna, co sprzyja różnego rodzaju pracom w ogrodzie. Aby ułatwić sobie wykonywanie zaplanowanych działań, warto przygotować w tym celu odpowiedni sprzęt. Kiedyś narzędzia były ręczne, elektryczne lub działały dzięki silnikom spalinowym. Obecnie jest łatwiejsze rozwiązanie – urządzenia akumulatorowe. Zyskują one coraz większą popularność i trudno się temu dziwić – są wydajne, a ich użytkowanie wiąże się z szeregiem zalet.

Akumulatory – co w nich takiego wyjątkowego?

Akumulatory Li-Ion, czyli litowo-jonowe sprawiają, że urządzenia, które je wykorzystują są zawsze gotowe do użytku, ponieważ po odłączeniu od źródła ładowania akumulator utrzymuje stały poziom energii. Ponadto zapewniają wybór prędkości pracy, którą można dostosować do aktualnie wykonywanego zadania. Narzędzia takie cechują się wysokim komfortem i bezpieczeństwem użytkowania. Powszechnie wiadomo, że akumulator zapewnia wysoki standard efektów pracy.

Zalety ogrodowych urządzeń akumulatorowych

akumulatorowe-urzadzenia-ogrodniczePrzede wszystkim nie są potrzebne żadne przewody elektryczne, dzięki czemu sprzęt ten ma nieograniczone pole działania. Niebagatelne znaczenie ma też bezpieczeństwo użytkownika, ponieważ nie ma ryzyka przecięcia kabla. Warto dodać, że akumulatorowe urządzenia ogrodnicze są znacznie bardziej ciche niż urządzenia spalinowe, a także ekologiczne – mniej spalin równa się czystsze powietrze. Ponadto łatwiej utrzymać je w czystości, bo nie wykorzystują olejów i benzyny. Cechuje je również większa stabilność – akumulator nie wytwarza takich drgań jak silnik spalinowy czy elektryczny, a więc nie ma ryzyka wystąpienia tzw. zespołu wibracyjnego. Warto wspomnieć, że są też łatwe w uruchamianiu – wystarczy zwolnienie blokady i wciśnięcie przycisku (bez pompowania paliwa, regulacji ssania czy szarpania linki rozrusznika). Urządzenia akumulatorowe są również zdecydowanie lżejsze i bardziej mobilne w użyciu, a także mało awaryjne – prosta konstrukcja nie zawiera silnika, tłoków, cylindrów, układów elektrycznych i innych elementów, które często się psują.

A co z wadami?

Wady również występują, ale nie są tak liczne. Przede wszystkim narzędzia akumulatorowe są droższe od spalinowych i elektrycznych urządzeń przez to, że sam akumulator dużo kosztuje. Jednak sama jego eksploatacja jest znacznie tańsza niż użytkowanie silnika. Ponadto wymagana jest konieczność posiadania gniazda ładowania – korzystanie z urządzenia na przykład w lesie, gdzie nie ma możliwości załadowania energii wiąże się z ograniczonym czasem korzystania. Jednak w ogólnym rozrachunku zalet jest znacznie więcej niż wad, więc nadal jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Na rynku można spotkać niemal wszystkie niezbędne narzędzia do ogrodu, które działają dzięki akumulatorowi – kosiarki, nożyce do żywopłotu, pilarki i wiele innych. Warto zainwestować w ogrodnicze narzędzia wykorzystujące akumulator, ponieważ są one bardzo opłacalne i wydajne. Na pewno dzięki nim praca w ogrodzie będzie szybsza i przyjemniejsza.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Facebook

*/?>
SKLEP